Na sobotę (22 października), zaplanowano udostępnienie nowej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Legnickiej we Wrocławiu, na odcinku od przejścia podziemnego pod placem Jana Pawła II do ul. Rybackiej. Budowa trasy zyskała dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na realizację tego przedsięwzięcia rowerzyści czekali od dawna. Wcześniej było to miejsce, w którym zarówno rowerzyści, jak i piesi mieli duże problemy. Było tak dlatego, że po wyjeździe z przejścia podziemnego pod pl. Jana Pawła II, rowerzyści natrafiali na chodnik pełen pieszych. Alternatywnie, można było jechać jednośladem przez pl. Jana Pawła II po ulicy, wydzielonym pasem, wśród samochodów, ale nie było to komfortowe rozwiązanie.

Na szczęście, dzięki projektowi z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, we wspomnianym miejscu, już od 22 października br. może się zrobić bezpiecznej. Dodatkowo na skrzyżowaniu nowej drogi rowerowej z ul. Sokolniczą wybudowano wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy.

Młode krzewy, a na wiosnę drzewa

Wzdłuż przyszłej trasy dla rowerów trwają też ostatnie nasadzenia krzewów. A na wiosnę posadzone zostaną drzewa. Trwa również budowa wiaty nowego przystanku koło trasy dla jednośladów. Prace nadzoruje spółka Wrocławskie Inwestycje, ich koszt wynosi około 1 miliona złotych.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zachowanie odkrytego podczas budowy, fragmentu historycznego torowiska tramwajowego. Zachowano go na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obecnie widać tam dokładnie stare tory tramwajowe oraz bruk.

Czytaj więcej

Skomentuj