Powstał „Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla miasta Katowice”. Dokument ma pomóc w ograniczeniu emisji CO2. Ruszają jego konsultacje.
W czerwcu rząd powinien przyjąć tzw. projekt nowelizacji ustawy "bio" - przekazał we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Chodzi o przepisy zakładające zwiększenie udziału energii odnawialnej w transporcie do 14,8 proc. w 2030 r.
Unia Metropolii Polskich zwróciła się do Komisji Europejskiej o włączenia Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych do systemu Taksonomii oraz ich wyłączenia – również w przyszłości – z systemu EU ETS.
Początek wiosny od zawsze był powodem do świętowania. Symbolicznie żegnano zimę, topiąc lub paląc słomianą kukłę – marzannę. Dzisiaj ten prastary słowiański zwyczaj budzi nasz ekologiczny dyskomfort. A skoro o ekologii mowa… 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w Gliwicach zainaugurowano ekologiczną kampanię pod hasłem #zielonegliwice.
W dziewięciu państwach położonych nad Bałtykiem (Dania, Niemcy, Polska, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja) 22 marca obchodzony jest jako Dzień Ochrony Bałtyku. Został on uchwalony 24 lata temu przez Komisję Helsińską jako element Światowego Dnia Wody.











