Blisko stu strażaków uczestniczy w akcji gaszenia opon na składowisku zużytych opon w Żorach (Śląskie). Pożar wybuchł w środę 28 listopada w godzinach nocnych.

Zapaliły się sterty opon wysokie na ok. 6 metrów leżące na składowisku znajdującym się przy ulicy Kleszczowskiej. Obiekt należy do firmy specjalizującej się w recyklingu zużytych opon i innych wyrobów z gumy.

Szybko rozprzestrzeniający się pożar objął ok. 10 tys. metrów kwadratowych składowiska. Akcja gaśnicza prowadzona była w bardzo trudnych warunkach. Wysoka temperatura i bardzo silne zadymienie spowodowane przez kłęby gęstego, czarnego dymu utrudniały pracę  27 jednostkom straży pożarnej. Poza strażakami na składowisko przyjechał też specjalistyczny samochód rozpoznania chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Katowicach-Piotrowicach.

Ogień udało się opanować po ponad czterech godzinach walki z żywiołem. Nad ranem strażacy zabezpieczali pogorzelisko. Nikt nie został poszkodowany. Przyczyny pożaru będą ustalali biegli z zakresu pożarnictwa.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Autorem zdjęcia obrazującego pożar na składowisku zużytych opon w Żorach jest Aleksander Iszenko.
    Zdjęcie wykonał w Kijowie dnia 23 stycznia 2014 roku gdy protestanci palili opony.

Skomentuj