Gdy wczoraj wszyscy żyli wizytą w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa, posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy o podwyżce podatku za tankowanie samochodów. Oznacza to wzrost cen paliw o nawet 25 groszy na litrze!

Opłata Drogowa ma być kolejnym podatkiem wchodzącym w ceny paliw. W projekcie ustawy o podwyżce podatków zawarty jest pomysł stworzenia Funduszu Dróg Samorządowych, z którego mają być finansowane remonty.

Dzięki wprowadzeniu nowej opłaty posłowie chcą uzbierać 5 mld zł rocznie. Ceny oleju napędowego, benzyny i autogazu za litr mają podrożeć o około 25 groszy z VAT. Tym samym na półkach sklepowych zdrożeje wszystko, gdyż w ceny produktów wliczane są także koszty ich transportu.

Pod projektem podpisali się m.in. wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i jego rzeczniczka Beata Mazurek. Warto dodać, że w tej chwili podatki stanowią 57% ceny benzyny.

Źródło: RMF FM

Czytaj więcej

3 Komentarze

 1. Dodam też jeszcze kilka podpunktów
  1 koniec dofinansowaniem partii
  2 koniec darmowymi dojazdami niech za swoja wypłate za wszystko płaca ze swojej kieszeni tak jak to robią wszyscy ludzie pracujący
  3 koniec z darmowymi hotelami niech sobie wynajmuja i płaca za wynajem
  4 brak dofinansowania do paliwa i zwrotów za telefon
  5 oraz obnizenie apanaży o 30%
  6 albo wszyscy którzy nie przekraczaja progu padatkowego jak posłowie nie beda odprowadzali podatków albo ich zrównać do naszych podatków i niech tez płaca jak reszta obywateli
  7 emerytura zmiejszona do najniższej krajowej za niegospodarność jaką oni robią to i tak za dużo

 2. Niech panowie z rządu sobie obniża stawki poborow do społeczeństwa czyli najwyżej bym im dał średnia krajową i wtedy niech sobie ustalają ceny paliw.zobaczymy wtedy czy będzie im do śmiechu.skoro ja zarobię 1530zł samochodem muszę do pracy jeździć 400idzie na paliwo. Opłaty i rodzinę utrzymać.jeszcze z tego.chore pomysły.wam zabrać pensje i te diety i już będzie na drogi.

 3. Młodszym przypomnę, że w 90 latach politycy zlikwidowali PODATEK DROGOWY wliczając go w cenę paliwa argumentując, że te pieniądze pójdą na drogi. tak, że skok na kasę mamy po raz drugi a nie nowy podatek. Dobra zmiana?

Skomentuj