Buddleja ‘Blue Chip’
W ofercie Szkółki Krzewów Ozdobnych Bogdan Hajdrowski znajduje się buddleja ‘Blue Chip’. Jest to odmiana o zwartym pokroju, dorastająca do 80 cm wysokości. Roślina kwitnie obficie – na fioletowo-niebiesko od czerwca do pierwszych mrozów. Zapach kwiatów i duża ilość wytwarzanego nektaru przyciągają motyle. Jest to odmiana odporna na suszę. Skala odporności na mróz wynosi 6a, w sprzyjających warunkach 6b. Nadaje się do sadzenia zarówno w dużych, jak i małych ogrodach. Może być sadzona w grupach lub pojedynczo.
 
Artystyczne ławki
Firma Art Urba wprowadziła do swojej oferty nowe ławki. Model ten ma nowoczesny kształt, konstrukcję stalową, cynkowaną, ponadto jest estetyczny i funkcjonalny. Ma dwa rodzaje siedzisk: okrągłe, wykonane z blachy perforowanej oraz rury i podłużne z drewna egzotycznego. Dzięki temu możliwie jest nadawanie ławce dowolnego kształtu. W miejsce siedziska metalowego można zamontować donicę, co pozwala na nieograniczoną kombinację w ustawianiu. Ten element małej architektury mocuje się łatwo za pomocą kotew, ale może także pozostać wolno stojący. Wymiary ławki to 300 x 100 x 39 cm, a waga 70-90 kg. Produkt jest odporny na warunki atmosferyczne i akty wandalizmu.
 
Solidna kosiarka
Nowością w ofercie firmy Makita jest kosiarka linii Style z bocznym wyrzutem trawy. Model PM-5100S3 cechuje nowoczesny wygląd oraz solidne wykonanie. Kosiarka posiada stabilną obudowę odporną na zginanie i skręcanie oraz czterosuwowy silnik Brings & Stratton z tylnym napędem trzybiegowym. Sprawne koszenie gwarantuje regulacja wysokości cięcia na pięciu poziomach oraz duże koła o średnicy 28 cm, osadzone na łożyskach kulkowych. Natomiast wygodę użytkowania zapewnia trzystopniowa regulacja rękojeści. Kosiarka wyposażona jest również w opcję mulczowania.