W ostatnim czasie Strefy Czystego Transportu stały się gorącym tematem w naszym kraju, a wokół nich narosło wiele mitów. Projekt „Laboratorium Stref Czystego Transportu” systematyzuje wiedzę na ich temat.
Grzegorz Orzeszko, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, wspinał się na wulkany w Andach powyżej 6000 m n.p.m. Lubi jednak również niższe wzniesienia, które pokonuje na przykład tuż przed konferencją Abrysu, startując o godzinie 3:50. Jest orędownikiem napisania od nowa całego prawa odpadowego. Z Grzegorzem Orzeszko rozmawia Tomasz Czarnecki.
W styczniowym numerze miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” rozpoczęliśmy dyskusję na temat korzyści dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej wynikających z tworzenia i funkcjonowania stowarzyszeń, tudzież fundacji, zrzeszających przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Niniejszy cykl artykułów nie tylko wskazuje plusy i minusy tego rodzaju aktywności, ale też zawiera rady dla podmiotów przymierzających się do przystąpienia do tego rodzaju organizacji lub ich utworzenia.
Nie od dziś wiadomo, że tereny zieleni miejskiej pełnią szereg funkcji związanych z regulacją mikroklimatu oraz stanowią miejsce rekreacji czy edukacji przyrodniczej. Zmiana myślenia o elementach przyrody ożywionej, która dokonuje się w ostatnich latach, sprawia, że człowiek przestaje być stawiany na pierwszym miejscu. Skłania także do innego spojrzenia na rolę terenów zieleni na obszarach zurbanizowanych.
Wodociągi Kieleckie oficjalnie zakończyły projekt unijny o wartości 100 mln zł. W styczniu br. spółka wysłała ostatni wymagany dokument do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W efekcie mieszkańcy zyskali nowoczesną kanalizację, a spółka i cały region świętokrzyski – dziesiątki milionów złotych z funduszy europejskich.