Chcesz, aby ogród społeczny został stworzony według Twojego projektu? Zgłoś się do konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na osiedlu Czecha w Poznaniu!

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni” miesięcznika „Zieleń Miejska” promuje oryginalne i ekologiczne projekty urbanistyczne zapewniające wysoką jakość przestrzeni publicznej. Tematem przewodnim VI edycji konkursu, organizowanego tym razem przy współpracy z Green Cross Poland, jest ogród społeczny.

Ogród społeczny to obszar na terenie miasta, który znajduje się we wspólnej przestrzeni publicznej, został stworzony i jest prowadzony przez mieszkańców połączonych więzią wynikającą z poczucia przynależności do jednego miejsca lub hołdujących jednej idei. Podejmowane przez nich działania skupiają się na tworzeniu oraz utrzymywaniu ogrodu, często warzywnego lub owocowego w połączeniu z ogrodem kwiatowym, z którego z plonów korzystać mogą wszyscy członkowie społeczności. Ogród jest prowadzony według ustalonych i przyjętych przez społeczeństwo zasad, a goście, którzy go odwiedzają, muszą przestrzegać prostego, stworzonego przez społeczność regulaminu.

Zadaniem uczestników konkursu będzie więc przygotowanie projektu zagospodarowania wyznaczonego terenu przy osiedlu Czecha w Poznaniu, na którym ma powstać ogród społeczny.

Laureaci najlepszych projektów (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa odbywającego się podczas Targów Gardenia 2 marca 2017 r.

Najlepszy projekt zostanie zrealizowany w 2017 r. przez mieszkańców poznańskiego osiedla, we współpracy z jego zarządcą.

Uczestnikami konkursu mogą być: studenci i absolwenci kierunków związanych z architekturą krajobrazu, architekci, urbaniści oraz pracownie projektowe. Zapraszamy do udziału.

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2017 r. Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na Facebooku lub na stronie firmy Abrys.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj