W Kinoteatrze Rialto w Katowicach zgromadzili się przedstawiciele biznesu, świata nauki i polityki, by podsumować 16. edycję konkursu “Ekolaury” Polskiej Izby Ekologii. Jedną z nagród odebrała Magdalena Dutka – prezes zarządu firmy Abrys.

W tym roku przyznano 18 Ekolaurów i 7 wyróżnień. Nagrodzone zostały przedsiębiorstwa działające w branży komunalnej sektora odpadowego, wodociągowego, zielonych technologii i ochrony powietrza.

W trakcie gali wręczone zostały też medale Polskiej Izby Ekologii „Za zasługi dla zrównoważonego rozwoju”. Jednym z laureatów nagrody została firma Abrys. Wyróżnienie odebrała prezes zarządu – Magdalena Dutka.

Uroczystość wręczenia nagród poprzedziło wręczenie dyplomów Kotły Top Ten. Konkurs organizowany był przez Polską Izbę Ekologii oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach.

Polska Izba Ekologii od 2002 roku organizuje konkurs „Ekolaury”, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.

W 2017 r. odbyła się 16. edycja konkursu. – Liczymy, że realizacja konkursu przyczyni się do promowania najefektywniejszych działań na rzecz ochrony środowiska a nagrodzone i wyróżnione firmy oraz instytucje zmobilizuje do dalszej pracy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – mówią organizatorzy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj