Start-upy tworzące produkty i usługi, które mogą mieć znaczenie w ochronie środowiska pokażą się podczas konkursu start-up battle w ramach sesji “Strefa start-up i innowacje” podczas Envicon Environment 2018. Uczestnicy strefy będą mogli wziąć udział w warsztatach desing thinking, a także wysłuchają wystąpień ekspertów.

Sesja poświęcona start-upom rozpocznie się start-up battle (“bitwą start-upów”), w którym wyłonione ze zgłoszeń firmy zaprezentują swoje innowacje. Do udziału zakwalifikowały się takie firmy jak: Bilberry, Inteligentne ule, Bin-e, Jitiv, Seedia i Ecobean. Podmioty te zostały wyłonione wspólnie z ekspertami z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Nagrodą główną w konkursie jest 5000 zł. Jej fundatorem jest firma Unisoft.

Po konkursie rozpocznie się półtoragodzinny warsztat design thinking, który poprowadzą eksperci z Direct People Innovation. Uczestnicy dowiedzą się podczas tych zajęć czym jest i jak design thinking może pomóc w szukaniu pomysłów na nowe produkty, usługi i modele biznesowe. Poznają główne założenia tej metodologii i doświadczą, jak poznanie ukrytych potrzeb użytkowników prowadzi do przełomowych rozwiązań. Wykorzystując strategie z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego, zbudują pomysły na nowe start-upy, wśród których znajdzie się być może kolejny “jednorożec” (start-up o wartości co najmniej 1 mld dolarów).

Zapisz się na warsztaty z design thinking

Po warsztatach zaproszeni do sesji prelegenci z różnych firm i uczelni przedstawią kilka prezentacji związanych z tematem. Komercjalizacja produktów innowacyjnych, technologia magazynowania energii w postaci wodoru i tlenu czy kierunek rozwoju startup-ów w branży wod-kan to niektóre z nich.

Sesję zakończy panel dyskusyjny, w którym nastąpi podsumowanie innowacji w branży ochrony środowiska oraz wskazanie aktualnych trendów. W panelu wezmą udział wszyscy prelegenci, a moderatorem będzie Kalina Olejniczak, redaktor prowadząca czasopismo “Wodociągi-Kanalizacja”.

Strefa “Start-up i innowacje” ruszy 29 listopada, drugiego dnia kongresu Envicon Environment 2018. Będzie to pierwsza taka sesja w historii wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj