Reklama

envicon 2023 ad1a

Świdnica przystępuje do opracowania nowej Strategii Rozwoju Miasta

Świdnica przystępuje do opracowania nowej Strategii Rozwoju Miasta
jw
13.04.2022, o godz. 8:32
czas czytania: około 2 minut
0

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus opracowany zostanie przez zespół zadaniowy powołany przez prezydent miasta, którego pracę wspierać będą eksperci zewnętrzni. W przygotowaniu projektu tego dokumentu bardzo istotny będzie udział świdniczan.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– W pierwszym etapie prac nad strategią miasta zbierać będziemy istotne dane do diagnozy strategicznej, identyfikowane będą kluczowe wyzwania oraz proponowane kierunki rozwoju miasta. W ten proces mogą włączyć się mieszkańcy, których zachęcamy do składania uwag, wniosków i propozycji dotyczących Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus – mówi Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Cel: rozwój gminy

Strategia jest dokumentem, który w sposób perspektywiczny oraz kompleksowy wskazuje podejście do wyznaczania i osiągania celów rozwoju gminy. Konieczność opracowania nowej Strategii wynika zarówno z przesłanek wewnętrznych, jak i zewnętrznych uwarunkowań. Wewnętrzne przyczyny opracowania nowej strategii wynikają z faktu, iż dobiega końca horyzont czasowy obecnie obowiązującej „Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023”. Coroczne analizy monitoringowe wskazują, że większość celów została osiągnięta lub ich realizacja nie jest zagrożona. Natomiast zmieniający się obraz społeczny, środowiskowy, gospodarczy, czy przestrzenny miasta i regionu stanowi zewnętrzne uwarunkowania i konieczność weryfikacji oraz zmian dotychczasowych kierunków rozwoju miasta przy uwzględnieniu aktualnych uwarunkowań ekonomicznych, przepisów prawa oraz zmieniających się potrzeb mieszkańców.

Dostosowanie do dokumentów strategicznych

– Istotną kwestią jest też dostosowanie nowej strategii do dokumentów strategicznych opracowanych w perspektywie finansowej 2021-2027 w skali kraju, województwa, powiatu, co w konsekwencji jest podstawą do przygotowania dokumentów programowych w celu pozyskiwania środków zewnętrznych, w tym unijnych w ramach planowanego nowego okresu programowania– dodaje Anna Skrzypacz.

Zainteresowani mogą składać wszelkie uwagi, wnioski i propozycje dotyczące opracowywanego projektu Strategii do 30 kwietnia br.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2023