Polski elektryk 2.0. Czy tym razem się uda?
Polska państwowa firma ma wreszcie wybudować rodzimy samochód elektryczny – i to do spółki z technologicznym gigantem, który produkuje m.in. dla Apple i ma budżet w wysokości ok. 25% naszego PKB. Czy projekt zawalczy o zmieniający się europejski rynek motoryzacyjny, czy może jednak podzieli losy sławetnej Izery? Opowiada o tym dr. inż. Maciej Gis z Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=961873982606232114)
























