Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: fotowoltaika

Łącznie artykułów: 393.

Łatwiej o dotację z programu

Łatwiej o dotację z programu "Mój Prąd"

Dla tych osób, które nie posiadają profilu zaufanego lub e-dowodu, a chcą skorzystać z dotacji na przydomową fotowoltaikę, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministrem Cyfryzacji i Centralnym Ośrodkiem Informatyki przygotował kolejne ułatwienie w programie „Mój Prąd”. To możliwość składnia elektronicznych wniosków na stronie gov.pl przez pełnomocnika.

Enea Operator: w pierwszym kwartale pięć razy więcej przyłączeń źródeł OZE niż przed rokiem

Enea Operator: w pierwszym kwartale pięć razy więcej przyłączeń źródeł OZE niż przed rokiem

W pierwszym kwartale br. Enea Operator przyłączyła do swojej sieci ponad 5,5 tys. źródeł odnawialnej energii (OZE), łącznie z mikroinstalacjami. To ponad pięć razy więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, kiedy było ich nieco ponad tysiąc. Moc zainstalowanych w tym roku źródeł to prawie 177 MW - niemal siedmiokrotnie więcej niż w pierwszym kwartale 2019 r.

Arnold Rabiega: epidemia uporządkuje fotowoltaiczny rynek [WIDEO]

Arnold Rabiega: epidemia uporządkuje fotowoltaiczny rynek [WIDEO]

Rynek fotowoltaiki prosumenckiej rośnie w Polsce w iście imponującym tempie – pod względem przyrostu liczby mikroinstalacji w ubiegłym roku znaleźliśmy się na piątym miejscu w Europie, zaś wartość polskiego rynku PV ocenia się obecnie na 2,852 mld zł. W 2019 r. odnotowaliśmy czterokrotny wzrost liczby mikroinstalacji do 50 KW. Czy epidemia może ten fotowoltaiczny boom zniwelować bądź stłumić?

Grzegorz Wiśniewski: Kryzys to szansa na rozwój OZE [WIDEO]

Grzegorz Wiśniewski: Kryzys to szansa na rozwój OZE [WIDEO]

Spadek zapotrzebowania na energię ocenia się dziś na ok. 20 proc. Zmienił się też profil jej zużycia. Ale są to zjawiska normalne w takiej sytuacji, jak obecnie. Poza tym nadal OZE są w lepszej sytuacji, niż energetyka oparta na paliwach kopalnych – mówi w rozmowie z Portalem Komunalnym Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Meksykańskie sklepy Walmart ograniczają emisję CO2

Meksykańskie sklepy Walmart ograniczają emisję CO2

Ginlong Technologies, światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych, wyposażył osiem nowych systemów solarnych o łącznej mocy zainstalowanej 2 MW w sklepach Walmart w Meksyku. Wykorzystano wysokowydajne inwertery Solis 60kW zapewniające 99-procentową sprawność.

Branże związane z OZE liczą na szybkie dostosowanie prawa

Branże związane z OZE liczą na szybkie dostosowanie prawa

Konfederacja Lewiatan apeluje, aby w przygotowywanym przez rząd pakiecie osłonowym dla firm, chroniącym przed skutkami gospodarczymi epidemii koronawirusa, znalazły się zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii, które wydłużyłyby o trzy miesiące terminy dotyczące realizacji inwestycji oraz pierwszej produkcji energii.

Gdynia eliminuje kopciuchy i stawia na OZE

Gdynia eliminuje kopciuchy i stawia na OZE

Gdynia chce w ciągu najbliższych czterech lat całkowicie zrezygnować ze stosowania pieców na paliwa stałe w mieszkaniach komunalnych. Z przeprowadzonej inwentaryzacji wynika, że na terenie miasta są 533 lokale z piecami do wymiany. Miasto dofinansowuje również inwestycje mieszkańców w odnawialne źródła energii.

Rośnie liczba i moc indywidualnych instalacji fotowoltaicznych

Rośnie liczba i moc indywidualnych instalacji fotowoltaicznych

Rynek fotowoltaiki prosumenckiej rośnie w Polsce w iście imponującym tempie - pod względem przyrostu liczby mikroinstalacji w ubiegłym roku znaleźliśmy się na piątym miejscu w Europie. Z najnowszych danych wynika, że na początku marca br. moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła 1596,5 MW, co oznacza wzrost o 183,2 proc. rok do roku.

Tysiąc hektarów pod farmy fotowoltaiczne

Tysiąc hektarów pod farmy fotowoltaiczne

Grupa Kapitałowa PGE zabezpieczyła tysiąc hektarów gruntów, na których wybuduje farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 500 MW. Największe projekty zostaną realizowane w woj. lubelskim, lubuskim, łódzkim, podkarpackim i zachodniopomorskimi.

Górnicy chcą inwestować w fotowoltaikę

Górnicy chcą inwestować w fotowoltaikę

Największa w Unii Europejskiej spółka górnicza - Polska Grupa Górnicza - chce uczestniczyć w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i rozwijać OZE, m.in. fotowoltaikę. Według prezesa spółki Tomasza Rogali, najważniejsze jest zachowanie akceptowalnej ceny energii, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz ochrona łańcucha wartości, generowanego przez górnictwo i powiązane z nim firmy. To elementy kluczowe dla tempa i sposobu transformacji energetycznej Polski.

100 mln zł na słoneczne dachy

100 mln zł na słoneczne dachy

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz jego wielkopolski oddział zainwestują 100 mln zł m.in. w instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków wielorodzinnych w poznańskich spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. To kolejny region, po Dolnym Śląsku, decydujący się na taki ruch.  

css.php
Copyright © 2026