Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: gospodarka wodna

Łącznie artykułów: 170.

Trzydzieści lat polsko-niemieckiej współpracy dla klimatu. Wyjątkowy jubileusz w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Trzydzieści lat polsko-niemieckiej współpracy dla klimatu. Wyjątkowy jubileusz w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Trzy dekady kształcenia kadr, które dziś realnie współtworzą politykę środowiskową w Polsce, Niemczech oraz w strukturach europejskich – to bilans polsko-niemieckiego programu stypendialnego dla najlepszych absolwentów polskich uczelni w dziedzinie ochrony środowiska. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Fundacja im. Nowickiego, Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) oraz Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska zorganizowały uroczystą konferencję podsumowującą dotychczasowy dorobek oraz wyznaczającą kierunki dalszej współpracy w dobie transformacji energetycznej, polityki klimatycznej UE i nowych regulacji.

Odbudowa rzeki Białej po powodzi. Rusza kolejny etap prac

Odbudowa rzeki Białej po powodzi. Rusza kolejny etap prac

16.04.2026
0

Wody Polskie w Gliwicach odbudowują fragment koryta rzeki Białej w rejonie Bielska-Białej i sąsiadujących z nim Czechowic-Dziedzic. Na ogłoszony przetarg wpłynęło siedem ofert. Wody Polskie przeznaczą na to 6,26 mln zł. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 170 dni.

Warszawa zamyka wieloletni spór o infrastrukturę w Wilanowie

Warszawa zamyka wieloletni spór o infrastrukturę w Wilanowie

15.04.2026
0

Po niemal 14 latach sądowych przepychanek Warszawa zawarła ugodę z deweloperem dotyczącą infrastruktury w Miasteczku Wilanów. Miasto zapłaci niespełna 50 mln zł za sieci wodociągowe, kanalizacyjne oraz system odprowadzania wód opadowych. Brzmi jak spory wydatek? Tylko na pierwszy rzut oka.

Nowe dotacje na deszczówkę – start już wkrótce

Nowe dotacje na deszczówkę – start już wkrótce

07.04.2026
0

Do czerwca poszczególne wojewódzkie fundusze ochrony środowiska uruchomią programy, w których właściciele domów będą mogli otrzymać do 8 tys. zł dotacji m.in. na instalacje wyłapujące deszczówkę - zapowiedział wiceprezes NFOŚiGW Robert Gajda. Najwięcej pieniędzy będzie na Śląsku.

Poznań. Miliony na kanalizację. Aquanet z unijnym wsparciem

Poznań. Miliony na kanalizację. Aquanet z unijnym wsparciem

03.04.2026
0

Spółka Aquanet, obsługująca aglomerację poznańską, pozyskała 34,5 mln zł dofinansowania na rozwój infrastruktury kanalizacyjnej. Umowę w tej sprawie podpisano w Poznaniu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS).

MPWiK Wrocław w światowej czołówce. Straty wody spadły do 4%

MPWiK Wrocław w światowej czołówce. Straty wody spadły do 4%

02.04.2026
0

Wrocławskie MPWiK osiągnęło jeden z najlepszych wyników na świecie w zakresie ograniczania strat wody. W 2025 roku wskaźnik strat w sieci wodociągowej wyniósł 4,04%, co plasuje spółkę w ścisłej światowej czołówce najbardziej efektywnie zarządzanych systemów wodociągowych. To rezultat porównywalny z liderami z Holandii czy Singapuru i znacząco lepszy od średnich notowanych w Europie.

WaterFolder Day 2026 – eksperci o gospodarce wodnej, inwestycjach i przyszłości infrastruktury

WaterFolder Day 2026 – eksperci o gospodarce wodnej, inwestycjach i przyszłości infrastruktury

19.03.2026
0

Planowanie inwestycji, rozwój miast oraz zarządzanie infrastrukturą coraz częściej wymagają uwzględnienia nowych wyzwań związanych z wodą. Powodzie, susze oraz rosnące wymagania środowiskowe sprawiają, że gospodarka wodna staje się jednym z kluczowych elementów współczesnej polityki rozwoju. O tych zagadnieniach będą dyskutować uczestnicy WaterFolder Day 2026, który odbędzie się 23–24 czerwca 2026 r. we Wrocławiu pod hasłem „Gdzie ludzi łączy woda”.

Zielony Budżet 2026 w Elblągu. Mieszkańcy znów zdecydują o zielonych zmianach w mieście

Zielony Budżet 2026 w Elblągu. Mieszkańcy znów zdecydują o zielonych zmianach w mieście

16.03.2026
0

Więcej zieleni, mniej betonu i mądre gospodarowanie deszczówką – tak w skrócie można opisać tegoroczną edycję Zielonego Budżetu w Elblągu. Miasto ogłosiło start VI edycji programu, który pozwala mieszkańcom zgłaszać pomysły na zazielenianie przestrzeni publicznych i realnie wpływać na wygląd swojej okolicy. W 2026 roku szczególny nacisk położono na rozwiązania związane z małą retencją.

Ochrona mokradeł w Polsce. Rząd przyjmie nową strategię

Ochrona mokradeł w Polsce. Rząd przyjmie nową strategię

Rząd zapowiedział przyjęcie „Strategii ochrony obszarów wodno-błotnych w Polsce wraz z Planem działań” w trzecim kwartale 2024 roku. Kluczowym założeniem dokumentu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z torfowisk o 30% oraz poprawa różnorodności biologicznej na obszarach obejmujących 18% powierzchni kraju.

„Mój Deszcz” wraca do Gliwic. Miasto dopłaci do retencji nawet 4 tys. zł

„Mój Deszcz” wraca do Gliwic. Miasto dopłaci do retencji nawet 4 tys. zł

14.01.2026
0

Od 15 stycznia mieszkańcy Gliwic będą mogli składać wnioski w kolejnej edycji programu dotacyjnego „Mój Deszcz”. Miasto wesprze inwestycje w małą retencję – od zbiorników na deszczówkę po ogrody deszczowe – pokrywając do 85% kosztów kwalifikowanych (maks. 4 tys. zł). Cel? Zatrzymać wodę tam, gdzie spada, i poprawić lokalny mikroklimat.

css.php
Copyright © 2026