Ruszył kongres wodociągowców w Warszawie. IGWP świętuje swoje 25-lecie
W Warszawie rozpoczął się Kongres Wodociągowców Polskich. Jego organizator - Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" świętuje jednocześnie 25-lecie swojej działalności.
Łącznie artykułów: 67.
W Warszawie rozpoczął się Kongres Wodociągowców Polskich. Jego organizator - Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" świętuje jednocześnie 25-lecie swojej działalności.
Nowa ustawa Prawo wodne ma wejść w życie w 2018 roku, z wyjątkiem przepisów zawartych w a art. 574, dotyczących opłat za wodę. Rząd zapewnia, iż ceny wody nie wzrosną, innego zdania są jednak eksperci i ludzie z branży. Jak nową ustawę ocenia Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie"? Mamy oficjalny komentarz prezes IGWP, Doroty Jakuty.
Branża wod-kan w Polsce jest żywo zainteresowana izraelskimi rozwiązaniami technologicznymi i systemowymi, które pozwalają na oszczędność wody. Po owocnej wymianie międzynarodowych doświadczeń na kongresie ENVICON Water w Bydgoszczy, teraz Polacy pojadą do Izraela.
W środę Senat wprowadził 9 poprawek do przegłosowanej w Sejmie ustawy Prawo wodne. Wprowadzają one m.in. dodatkowy region wodny w okolicach Noteci. W czwartek późnym wieczorem Sejm przyjął wszystkie poprawki zaproponowane przez Senat.
Dr Tadeusz Rzepecki został ponownie przewodniczącym Rady Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie". Wczoraj w Bydgoszczy odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej rady izby, która wybrała ze swojego grona prezydium.
Wiceminister Mariusz Gajda stwierdził, że nowe Prawo wodne nie może być pretekstem do skokowego wzrostu opłat za wodę i ścieki.
W dniach 16-18 maja w Bydgoszczy odbyła się 25. edycja targów Wod-Kan. Zobacz naszą relację wideo!
Podczas uroczystej gali drugiego kongresu Envicon Water ogłoszono zwycięzców konkursów Manager Roku 2016 Wod-Kan i Inwestycja Roku 2016 Wod-Kan. Oficjalnie przyznano też nagrody Targów Wod-Kan.
We wtorek w Bydgoszczy rozpoczął się kongres Envicon Water - jedno z najważniejszych wydarzeń merytorycznych branży wod-kan w Polsce.
Prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" Dorota Jakuta oraz zebrani goście uroczyście otworzyli we wtorek Targi Wod-Kan 2017. Wystawa potrwa do czwartku, 18 maja.
XXV Targi Wod-Kan to najważniejsze tegoroczne wydarzenie w branży. Jubileuszowa edycja będzie świętem wodociągowców, a przede wszystkim organizatora targów, czyli Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, która w tym roku także obchodzi swoje 25-lecie. Na targach nie zabraknie także najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy spotkają się na II Kongresie Envicon Water organizowanym przez firmę Abrys i IGWP.
Decyzją Kapituły Konkursowej, która obradowała wczoraj (15 marca) w Bydgoszczy do kolejnego etapu konkursów „Manager Roku 2016 WOD-KAN” oraz „Inwestycja Roku 2016 WOD-KAN” przeszło 18 zgłoszeń konkursowych.
Mimo, że w ubiegły piątek (3 marca) Ministerstwo Środowiska przekazało ostateczną wersję projektu ustawy Prawo wodne do Kancelarii Premiera, do dziś nie są znane jego szczegóły. Władze nie publikują dokumentu i zapowiadają wejście w życie nowego prawa od 1 lipca 2017 r. Z kolei prawnicy zastanawiają się, czy przygotowywana w pośpiechu ustawa nie przyniesie więcej strat niż korzyści.
W stolicy trwa konferencja Forum Ochrony Środowiska, organizowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Podczas trzeciej edycji spotkania organizatorzy postanowili omówić zaprojektowany przez MR dokument pn. „Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, który będzie miała w najbliższych latach duże znaczenie dla branży wod-kan.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Członków Prezydium Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” oraz Prezes Izby z Mariuszem Gajdą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. IGWP zawnioskowało m.in. o zmniejszenie górnej stawki opłat za pobór wód ustalonej w projekcie nowego Prawa wodnego.
Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, organizator bydgoskich Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji, ogłosiła termin kolejnej edycji wystawy targowej.