Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Wodociągowcy z Polski pojadą uczyć się od Izraelczyków

Wodociągowcy z Polski pojadą uczyć się od Izraelczyków
Gabriela Jelonek
20.07.2017, o godz. 14:56
czas czytania: około 2 minut
0

Branża wod-kan w Polsce jest żywo zainteresowana izraelskimi rozwiązaniami technologicznymi i systemowymi, które pozwalają na oszczędność wody. Po owocnej wymianie międzynarodowych doświadczeń na kongresie ENVICON Water w Bydgoszczy, teraz Polacy pojadą do Izraela.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Dokładnie dekadę temu w Izraelu powstała koncepcja utworzenia forum, które umożliwiłoby profesjonalistom i innowatorom z branży wod-kan z całego świata wymianę doświadczeń oraz zapoznanie się z obecnymi i przyszłymi trendami w sektorze technologii wodnych. WATEC Israel to trzydniowe targi, które odbywają się co dwa lata w Tel Awiwie w Izraelu w Tel Aviv Convention Center. W tym roku wybierają się na nią także wodociągowcy z Polski.

Izraelskie technologie wodne na targach WATEC Israel

Tegoroczna edycja targów WATEC odbędzie się w dniach 12-14 września. WATEC to jedno z największych spotkań branży wodno-ściekowej w tej części świata. Prezentują się na nim przede wszystkim tamtejsze firmy oferujące technologie dla uzdatniania, przesyłania, monitoringu oraz zarządzania wodą.
Tematem przewodnim targów jest ochrona ograniczonych zasobów wodnych i minimalizacja strat przesyłowych. Nowością będą też tematy związane z efektywnym gospodarowaniem zasobami wodnymi, a także z cyberbezpieczeństwem i zagrożeniem terrorystycznym przy zarządzaniu infrastrukturą krytyczną.

Zainteresowanie branży wod-kan w Polsce

Podczas tegorocznego kongresu ENVICON Water, organizatorzy – firma Abrys oraz Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” – postanowili podkreślić międzynarodowy wymiar imprezy. Swoimi doświadczeniami ze słuchaczami podzielili się m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz organizacji EurEau. Do uczestnictwa w obradach zaproszono także reprezentantów ambasad: norweskiej i izraelskiej.

Panel był szczególnie ważny nie tylko ze względu na nowinki technologiczne, którymi mogą pochwalić się izraelskie przedsiębiorstwa, ale i z uwagi na sposób zarządzania słodką wodą. Jak podkreślili organizatorzy kongresu, Polska ma zasoby słodkiej wody porównywalne do Egiptu czy Syrii, dlatego konieczne jest racjonalne nimi gospodarowanie.
Izrael to jeden z niewielu krajów, który mimo ograniczonych zasobów wodnych stał się wodną potęgą w regionie. Wszystko to osiągnięto dzięki edukacji, inteligentnym zarządzaniu wodą i przede wszystkim wdrażaniu innowacyjnych technologii, które z powodzeniem przyjmują się też w Polsce. Przykładem mogą być chociażby izraelskie rozwiązania wykorzystywane w Katowickich Wodociągach, o których na kongresie ENVICON Water opowiadał Mariusz Pluta.

Wyjazd z Polski

Podobnie jak dwa lata temu firma Abrys organizuje wyjazd studyjny do Izraela. W dniach 9-16 września grupa z Polski będzie uczestniczyła zarówno w targach WATEC 2017, jak i będzie mogła zobaczyć najważniejsze instalacje na terenie Izraela związane z gospodarką wodno-ściekową i gospodarką odpadami. W ramach wyjazdu zaplanowano także zwiedzanie i zaznajamianie się z kulturą Izraela. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie wyjazdu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023