Dwadzieścia kolejnych toruńskich rodzin dostanie nowe mieszkania komunalne. We wtorek zostanie oddany do użytku budynek przy ul. Drzymały 13-15.

W miejscu baraków po dawnej bazie PKS, w których mieściły się lokalne socjalne, miasto wybudowało dwa nowoczesne budynki wielorodzinne z mieszkaniami komunalnymi.

W pierwszym budynku oddanym 22 września 2016 r. znajduje się 20 mieszkań o powierzchni od 27,4 m kw. do 57,7 m kw. W drugim, który zostanie oddany do użytku 21 lutego 2017 r., będzie kolejne 20 lokali o powierzchni od 30,5 m kw. do 59,9 m kw.

Eko lokator Toruń

Mieszkania są wykończone “pod klucz”, wyposażone w biały montaż w łazience (umywalkę, wannę lub kabinę prysznicową i sedes) oraz zlewozmywak na szafce i kuchenkę gazową czteropalnikową z piekarnikiem w kuchni. Na posadzkach w kuchniach i łazienkach położone są płytki gres, w pokojach i przedpokoju wykładzina PCV. Na ścianach łazienek płytki ceramiczne do wys. 2 m, w kuchni farba zmywalna, a pozostałe pomieszczenia pomalowanie zostały farbą emulsyjną.

Budowa pierwszego bloku ruszyła w sierpniu 2015 r. Wykonawcą inwestycji jest toruńskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD-TECH, a jej łączny koszt to 4,5 mln zł brutto (dwa budynki).

Na rozwój gminnego budownictwa mieszkaniowego Toruń od kilku lat skutecznie pozyskuje wsparcie z Funduszu Dopłat: 30 proc. do samodzielnych inwestycji gminy i 40 proc. do zadań wspólnie z TTBS. Tak jest i w tym przypadku.

Warto tu dodać, że wiele inwestycji, które powstały na terenie Gminy Miasta Toruń, było dofinansowanych w wysokości od 25 proc. do 40 proc. wartości faktycznych kosztów przedsięwzięcia przez Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: Kurier PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj