Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Umowa na II etap ponad trzymilionowej inwestycji kanalizacyjnej w Jasieniu

Umowa na II etap ponad trzymilionowej inwestycji kanalizacyjnej w Jasieniu
R.G.
03.07.2024, o godz. 13:40
czas czytania: około 2 minut
0

Jak poinformował wczoraj miejscowy samorząd, 2 lipca br., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Brzesku (woj. małopolskie), podpisano umowę dotyczącą realizacji II etapu budowy sieci kanalizacyjnej w Jasieniu. Dokument podpisali burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Michał Strąk, przedstawiciel wykonawcy prac, firmy HAS-BUD z Jasienia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Budowa ponad 2-kilometrowego odcinka sieci kanalizacyjnej wraz z pompownią ścieków w Jasieniu realizowana jest dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej pozyskanemu przez Urząd Miejski od Zarządu Województwa Małopolskiego w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Prace prowadzone są wzdłuż ulic Strażackiej i Księdza Mazurkiewicza, a ich definitywne zakończenie na obecnym etapie nastąpić ma w listopadzie 2024 roku.

II etap prac za ponad 2 mln zł brutto

Realizacja obecnej części prac w ramach II etapu projektu, które powierzono Firmie HAS-BUD, obejmować będzie budowę odcinka sieci o długości 1118 metrów, biegnącego częściowo wzdłuż ulicy Strażackiej i w znacznym stopniu ulicy Księdza Mazurkiewicza. Natomiast ostatnim punktem harmonogramu robót będzie odbudowa dróg, w ciągu których inwestycja jest realizowana. Koszt II etapu to 2 171 232 złotych brutto.

Wartość wcześniejszych prac

Dodajmy, że część działań związanych z tą inwestycją została już wykonana. W ramach II etapu prac wybudowano pompownię oraz kanalizację grawitacyjną i tłoczną o łącznej długości pond 850 metrów. Wartość zrealizowanego wtedy zadania wyniosła 891 183 złotych brutto.

Po dokończeniu zadania, do nowej sieci przyłączą się aż 54 gospodarstwa domowe. Budowany odcinek ciągnąć się będzie na długości 2 240 metrów, a całkowity koszt prac (I oraz II etap łącznie), zamknie się kwotą 3 062 415 złotych brutto.

Koordynator Słonecznej Małopolski

Warto też wspomnieć o tym, że w 2009 roku Gmina Brzesko została koordynatorem projektu Słoneczna Małopolska. Celem projektu jest pozyskanie funduszy na instalację baterii słonecznych w gospodarstwach domowych.

W ramach powyższego działania, w Brzesku zainstalowano 120 kolektorów słonecznych wraz z układami współpracującymi z istniejącą instalacją przygotowania ciepłej wody użytkowej z kotłowni gazowej. Zaprojektowany system solarny podzielono na dwa podsystemy pracujące na dwóch oddzielnych stacjach solarnych. Stację solarną S1 obsługuje zespół 78 kolektorów słonecznych, natomiast stację S2 zespół 42 kolektorów.

Pozyskana w ten sposób energia, służy m.in. do ogrzewania krytej pływalni w Brzesku. Koszt inwestycji wyniósł 789 tysięcy zł z czego 665 tys. zł to dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024