Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę skierowana do prac w komisji [AKTUALIZACJA]

Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę skierowana do prac w komisji [AKTUALIZACJA]
Gabriela Jelonek
26.10.2017, o godz. 10:28
czas czytania: około 1 minuty
0

Na porannym posiedzeniu Sejmu odbyło się głosowanie nad przyjęciem ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Posłowie skierowali ustawę do prac w komisji, odrzucając sprzeciw posła Sowy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków został przyjęty w pierwszym czytaniu i skierowany do dalszych prac w komisji. Marszałek Sejmu zawnioskował o przedstawienie sprawozdań przez komisje umożliwiające rozpatrzenie wniosku na bieżącym posiedzeniu Sejmu, czyli najpóźniej jutro. Prawdopodobnie jeszcze jutro odbędzie się drugie czytanie ustawy.

Sprzeciw w tej sprawie zgłosił poseł Marek Sowa, któremu jednak marszałek Sejmu nie pozwolił przedstawić uzasadnienia. W kolejnym głosowaniu sprzeciw ten został odrzucony.

Aktualizacja 26.10.2017, godz. 16:35

Zakończyło się posiedzenie Komisji wspólnych: Komisji Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W posiedzeniu uczestniczyła również Izba Gospodarcza “Wodociągi Polskie”. Projekt został skierowany do II czytania w Sejmie, które odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 19:00.

Aktualizacja 26.10.2017, godz. 20:10

W związku z tym, że do projektu ustawy zgłoszono poprawki, Marszałek Sejmu Barbara Dolniak ponownie skierowała  projekt ustawy do Komisji Infrastruktury, Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Trzecie czytanie projektu ustawy zaplanowane jest w piątek przed południem.

Czytaj więcej na ten temat w artykule: Wiceminister Gajda nie zgadza się na propozycje IGWP w sprawie uzzw

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023