1 / 9

W jaki sposób właściwie segregować odpady? Dlaczego tak ważne jest, by trafiały one do instalacji, a nie do lasów lub przydomowych pieców? Tego od lat uczą się dzieci i młodzież z Ostrowa Wielkopolskiego.

Edukacja ekologiczna skierowana to działanie, bez którego trudno wyobrazić sobie gospodarkę odpadami. Dlatego ostrowski zakład gospodarki odpadami MZO zorganizował konkurs ekologiczny „Nad Ostrowem słońce świeci – mieszkańcy nie palą śmieci”.

Dzięki zabawie dzieci i młodzież z ostrowskich przedszkoli uczą się gospodarki odpadami, ochrony środowiska, zdobywają wiedzę o przyrodzie, ekologii i lasach, a także podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Do tego dochodzi działanie bardziej lokalne, czyli propagowanie nawyków prawidłowej segregacji odpadów „u źródła”, zgodne z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.

W konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki (ich zadaniem jest wykonanie rysunku lub malunku nawiązującego do hasła konkursu) uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród ciekawszych zadań znaleźć można choćby wykonanie “eko-smoka”, czyli urządzenia do segregacji odpadów.

Prace konkursowe można zgłaszać 10 października 2018 r. w siedzibie organizatora. Jednym z patronów konkursu jest portal ekoedu.com.pl.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj