Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wielokrotne zanieczyszczenie rzeki ściekami. Zarzuty dla prezesa firmy

Wielokrotne zanieczyszczenie rzeki ściekami. Zarzuty dla prezesa firmy
sm
14.11.2018, o godz. 12:38
czas czytania: około 1 minuty
1

Prezes firmy mleczarskiej z Lidzbarka Warmińskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty zanieczyszczenia rzeki Łyny ściekami. Przemysławowi M. grozi do ośmiu lat więzienia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prokuratura w Lidzbarku Warmińskim ustaliła, że od 1 marca 2017 r. do 18 marca 2018 r. dochodziło do zanieczyszczania rzeki Łyna. Spowodowało to istotne obniżenie jakości wody.

Powodem było nieutrzymywanie w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniami wytwarzanymi przez firmę mleczarską Polmlek. Spowodowało to wylewanie się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu. Dochodziło też do wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości.

Dane zostały potwierdzone badaniami przeprowadzanymi przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie Delegatura w Elblągu oraz opinią biegłego z zakresu ochrony środowiska.

Prokurator postawił Przemysławowi M. zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśniań. Oskarżonemu grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


kowalczyk

Komentarz #14690 dodany 2018-11-20 15:54:52

Dla mnie to tylko stało się wielką aferą bo tak naprawdę to nie mieli na kogo obarczyć taką sprawą i padło na nich. Jakoś ja absolutnie nie wierzę w takie informacje, ale wiadomo najważniejsza jest afera, ale ludzie w ogóle się nie liczą

Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024