Ponad 7 ton odpadów oddali torunianie podczas sobotnich porządków z miejskim przedsiębiorstwem oczyszczania. Akcja prowadzona jest cyklicznie od kilku lat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu uruchamia co roku w jedną z wiosennych sobót mobilny punkt odbioru odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych.
– Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem torunian – mówi prezes MPO Piotr Rozwadowski. – W tym roku odwiedziły nas setki osób.

Podczas wiosennych porządków w Toruniu zebrano ponad 6,1 tony odpadów wielkogabarytowych, ponad 700 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pół tony starych farb oraz 30 kg świetlówek. Podczas akcji zapełnionych zostało 7 kontenerów na odpady o pojemności 15 m3 każdy.

– Torunianie oddawali przede wszystkim stare meble, dywany i elektroodpady – mówi prezes MPO. – Odebraliśmy wiele niesprawnych lodówek, telewizorów, komputerów, monitorów, a także kilka rowerów i wózków dla lalek. Wśród oddawanych odpadów były też suche choinki i sanki.

Podczas akcji rozdawano też ulotki informujące o zasadach działania PSZOK-ów.

Mobilny punkt odbioru odpadów stacjonował w trzech punktach miasta. Odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne przyjmowano również w siedzibie spółki MPO. W sobotę czynne były też stacjonarne punkty selektywnego zbierania odpadów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Co to jest 6 czy 7 ton z miasta takiej wielkości. W moim mieście w trakcie takiej zbiórki zebrano 12 ton odpadów wielkogabarytowych a miasteczko jest 25 razy mniejsze od Torunia!!!

Skomentuj