Wodociągi Kieleckie w czołówce beneficjentów unijnych projektów

Wodociągi Kieleckie w czołówce beneficjentów unijnych projektów
R.G.
07.02.2024, o godz. 14:32
czas czytania: około 2 minut
0

Wodociągi Kieleckie znalazły się w elitarnej grupie 28 beneficjentów projektów unijnych zwolnionych z udziału w konkursach. W związku z tym WK przystępują do realizacji dwóch nowych projektów unijnych pn.: „Rozwój gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” – Etap I i Etap II.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

– Doceniono nasz profesjonalizm, terminowość i skuteczność w realizacji dotychczasowych inwestycji unijnych – powiedział podczas dzisiejszej, 7 lutego br., konferencji prasowej, prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. – Dlatego też teraz możemy poinformować o przygotowaniach do realizacji dwóch kolejnych wielkich projektów finansowanych z nowego unijnego programu FENIX 2021-27.

Z naciskiem na wodociągi

Do tej pory unijne inwestycje (Wodociągi Kieleckie zakończyły już cztery projekty I-IV), skupiały się na kanalizacji i oczyszczalniach ścieków.

Natomiast w nowych projektach (V i VI), główny nacisk będzie kładziony na wodociągi, w ramach programu „Woda do spożycia”.

Dla mieszkańców Kielc i gmin Masłów, Zagnańsk i Nowiny oznacza to modernizację i wymianę wodociągów, m.in. na kieleckich ulicach: Turystycznej, Konopnickiej, Warszawskiej (od zbiorników do ul. Jaworskiego), Jaworskiego, Legnickiej, Łopianowej, Podklasztornej, Krakowskiej, Sandomierskiej na odc. Domaszowice-Cedzyna, Warszawskiej (od ul. IX Wieków do ul. Jesionowej), Wierzbowej, Biesak.

A w gminie Masłów – ul. Dębowej. Nowa kanalizacja planowana jest na ulicach: Machałowej, Siedem Źródeł, Bernardyńskiej, Podklasztornej, Warszawskiej (układ z pompownią ścieków), Browarnej, Za Walcownią i Zalesie.

Inwestycje mają objąć także przebudowę systemu rurociągów w pompowni wody przy ulicy Żeromskiego i modernizacje urządzeń Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka”. 

Modernizacja najgorszych odcinków

Docelowo realizacja nowego projektu pozwoli ograniczyć straty wody w sieci o około 52 tysiące m3/rok.

Dotyczy to odcinków sieci wodociągowych będących obecnie w najgorszym stanie technicznym, odpowiadających za 10% awarii na sieci, mimo że stanowią one łącznie około 1% długości sieci.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024