Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Wybudują energooszczędne przedszkola w formule PPP

Wybudują energooszczędne przedszkola w formule PPP
Barbara Krawczyk
17.11.2020, o godz. 9:14
czas czytania: około 2 minut
0

Aż sześć firm złożyło wnioski o udział w postępowaniu na wybór partnera w formule PPP na budowę przedszkoli w Warszawie. Zadanie będzie polegać na rozbiórce budynków typu Stolbud–Ciechanów i zastąpieniu ich nowymi, energoszczędnymi budynkami przedszkolnymi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Placówki przedszkolne będą publiczne, ale ich utrzymanie pozostanie po stronie inwestora prywatnego.

Jeszcze w czerwcu miasto ogłosiło postępowanie na wybór partnera prywatnego w celu budowy nowych przedszkoli. Budynki powstały z drewnopodobnych prefabrykatów (sprowadzanych przez firmę Stolbut z Ciechanowa) wykonanych na licencji szwedzko-duńskiej, tzw. przedszkola typu szwedzkiego.

Samo postępowanie składa się z kilku etapów. Pierwszym z rozpoczętych już etapów jest prekwalifikacja i dopuszczenie do udziału w postępowaniu maksymalnie czterech potencjalnych partnerów. Będą z nim prowadzone dialogi w czterech turach: organizacyjna, techniczna, ekonomiczna i prawna.

Obecnie miasto sprawdza złożone wnioski i wybierze czterech najlepszych z sześciu kandydatów.

Kolejnym etapem będą negocjacje z kandydatami podczas których zostanie wypracowany model realizacji przedsięwzięcia, ostateczna lista placówek przedszkolnych, szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz warunki kontraktu. Następnie partnerzy zostaną wezwani do złożenia ofert, a miasto wybierze najkorzystniejszą. Zakończenie postępowania i podpisanie umowy planowane jest w drugiej połowie 2022 r.

Miasto będzie odpowiedzialne za kwestie związane z naborem do przedszkoli, programem edukacyjnym oraz kadrą pedagogiczną. Z kolei partner prywatny odpowie za zaprojektowanie i realizację przedszkoli i wdrożenie rozwiązań energooszczędnych.

W obowiązkach będzie też miał utrzymanie placówek w należytym stanie technicznym przez ustalony umową okres. Zakłada się, że wynagrodzeniem partnera prywatnego będzie opłata za dostępność, ponoszona przez miasto dopiero po oddaniu nowych przedszkoli do użytku i będzie uzależniona od możliwości korzystania z nich w sposób zgodny z umową. Ostateczne lokalizacje zostaną wskazane po przeprowadzeniu negocjacji. W ogłoszonym postępowaniu na liście wyjściowej znajduje się siedem istniejących obiektów przedszkolnych w dzielnicach Bemowo, Mokotów, Ursus, Targówek i Wola.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2024