Jedna z sesji tematycznych podczas Envicon Environment 2018 będzie poświęcona zarządzaniu w samorządach. Prelegenci będą mówić m.in. o finansowaniu, usługach komunalnych i walce ze smogiem.

“Efektywne zarządzanie w samorządach” będzie jedną z sesji na zbliżającym się kongresie Envicon Environment 2018. Wydarzenie rozpocznie się już 28 listopada w Warszawie. Tego samego dnia odbędzie się także sesja samorządowa.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Artur Michalski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który opowie o planach gospodarki niskoemisyjnej – strategicznych dokumentach przygotowywanych przez samorządy w ramach walki ze smogiem, poprawiania efektywności energetycznej czy promocji energetyki odnawialnej.

O tym, jakie kierunki wsparcia dla samorządów przewiduje rząd będzie mówił podczas sesji na Envicon Environment 2018 Piotr Machański, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji. Kwestię finansowania w oparciu o środki publiczne i prywatne w swoim wystąpieniu poruszy dr Zbigniew Grzymała z SGH.

Podczas sesji “Efektywne zarządzanie w samorządach” przewidziano również wystąpienia praktyków – przedstawicieli urzędów miejskich oraz spółek komunalnych. Prelekcje podsumuje panel dyskusyjny o tym, jak ochrona środowiska może stymulować wzrost gospodarczy. Moderatorem rozmowy będzie Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj