Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Zielony Budżet na 60 pomysłów w Katowicach

Zielony Budżet na 60 pomysłów w Katowicach
Bartłomiej Leśniewski
31.08.2022, o godz. 10:31
czas czytania: około 2 minut
0

60 zielonych inwestycji zostanie zrealizowanych w Katowicach. Zakład Zieleni Miejskiej otworzył oferty złożone w ramach wszystkich przetargów dotyczących realizacji II edycji Zielonego Budżetu miasta Katowice.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Zapadła decyzja, by prace rozpocząć mimo, że wykonawcy zażądali wyższego wynagrodzenia niż to, które przygotowano w założeniach przetargowych.

Nowe zielone akcenty

Wspomniane oferty przetargowe dotyczą łącznie 60 pomysłów wybranych w II edycji Zielonego Budżetu. – Wśród nich znalazło się między innymi zazielenienie ulicy Przelotowej, polegające na nasadzeniu nowych drzew, krzewów czy też łąk kwietnych. To również zadanie pod tytułem Plac na Glanc w Zarzeczu, które polega na wymianie konstrukcji kwietnikowej obecnie znajdującej się na skwerku oraz zakupieniu i ustawieniu dwóch dodatkowych konstrukcji kaskadowych wraz z ukwieceniem – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

Projekt zakłada także wymianę uschniętych drzewek z donic wraz z nasadzeniem nowych oraz rearanżację wież kwiatowych i donic z nowo nasadzonymi drzewami. Kwietniki pojawią się również przy ulicy Solskiego w Katowicach, a krzewy na ul. Mruczka na odcinku od piekarni Kłos do Szpitala Miejskiego. Wypięknieje również skwer Ewalda Gawlika.

– Zielony Budżet miasta Katowice daje możliwość realizacji zielonych inwestycji, których pomysłodawcami są mieszkańcy Katowic. Na realizację 60 zadań przeznaczymy ponad 740 tys. zł. Zależy nam na realizacji tych projektów, bo to działania ważne z perspektywy mieszkańców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Kłopoty z przetargami

Zakład Zieleni Miejskiej podzielił przydzielone mu zadania pomiędzy 4 postępowania przetargowe. W każdym z nich swoje oferty złożył wyłącznie jeden wykonawca i w każdym oferta przekraczała zarezerwowane na realizację środki.

W pierwszym z przetargów przygotowany budżet wynosił 308 tys. zł, podczas gdy złożona przez Botika s.c. Rafał Pieszczoch, Barbara Pieszczoch oferta opiewała na 381 tys. zł. W drugim postępowaniu Zakład zarezerwował 58 tys. zł brutto, a oferta Fiori sp. Z o.o. wynosiła 65 tys. zł. Trzeci przetarg to 106 tys. zł ZZM-u przy ofercie Fiori sp. z o.o. na 114 tys. zł. W ostatnim z postępowań budżet wynosił 178 tys. zł brutto, a oferta Fiori sp. Z o.o. 181 tys. zł.

– Chociaż oferty przekroczyły zakładany budżet, zapadły decyzje, by przeznaczyć więcej środków na realizację i przyjęto wszystkie ze złożonych ofert – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

Teraz Zakład Zieleni Miejskiej przygotowuje się do podpisania umów z wyłonionymi wykonawcami, co nastąpi we wrześniu. Kolejnym etapem będzie realizacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Zakończenie wykonania tych zadań jest planowane do końca roku.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024