Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest nowoczesny tablet! Wystarczy zrobić zdjęcie pojemników do selektywnej zbiórki i przesłać je na nasz e-mail.

Sfotografuj pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wyślij nam na info@portalkomunalny.pl i powalcz o główną nagrodę!

Ruszamy z konkursem „Kolory recyklingu” organizowanym wspólnie przez kwartalnik „Recykling” i Portal Komunalny. Pokaż nam, jak selektywna zbiórka wygląda z Twojej perspektywy, robiąc ciekawe zdjęcie kolorowych pojemników.

Aby wziąć udział w zabawie, należy do 7 września przesłać do nas zdjęcie pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Następnie na naszej stronie uruchomimy głosowanie, które wyselekcjonuje 10 najlepszych fotografii. Spośród nich jury wybierze jedno najlepsze zdjęcie, a jego autor nagrodzony zostanie tabletem.

Nagroda w konkursie zostanie wręczona podczas tegorocznego Forum Recyklingu (17-18 października) odbywającego się przy targach Pol-Eco-System w Poznaniu.

Śmieci to surowce, które poprzez recykling mogą zamienić się w nowe rzeczy. Makulatura trafia do papierni, by być wykorzystana przy produkcji papieru i kartonu, butelki plastikowe przetwarzane są na włókna używane w przemyśle tekstylnym. Stłuczka szklana przetapiana jest w hutach na nowe produkty, podobnie jak aluminium. A z liści, trawy, choinek czy bioodpadów kuchennych może powstać kompost, czy biogaz. Surowcom tym przypisane są o odpowiedniej kolorystyce pojemniki:

  • niebieski pojemnik/worek – papier;
  • zielony pojemnik/worek – szkło (z możliwością rozdzielenia na szkło bezbarwne – biały i szkło kolorowe – zielony);
  • żółty pojemnik/worek – tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe;
  • brązowy pojemnik/worek – odpady ulegające biodegradacji (kuchenne bez resztek mięsnych);
  • pojemnik/worek na odpady resztkowe, których nie wrzucamy do poprzednich.

Fundator nagrody:

Envicon poniżej wpisu
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj