Jutro w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Technologie dla klimatu”. Wystawa poświęcona rozwojowi i wdrażaniu nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii potrwa dwa tygodnie.
Jakie rozwiązania internetowe mogą być przydatne dla branży ekologicznej? Jak stworzyć wizerunek organizacji ekologicznej za pomocą narzędzi internetowych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź GreenCampu we Wrocławiu 23 października.
12 października w harcerskim ośrodku PERKOZ pod Olsztynkiem przedstawiciele NFOŚiGW i ZHP podpisali umowę na dofinansowanie międzynarodowego projektu edukacyjnego kwotą ok. 1 mln euro z tzw. funduszy norweskich.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, na podstawie analizy stanu przygotowań w poszczególnych instytucjach, zaktualizowało orientacyjny harmonogram naborów wniosków w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Polska wykorzystała 90 procent środków przeznaczonych na ochronę środowiska z norweskich funduszy na lata 2004-2009, a wartość umów podpisanych do końca września wyniosła ponad 100 mln euro - poinformował wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.











