19. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska trwała na Jasnej Górze w dniach 10-11 października na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Otoczmy troską życie”.
Światowe zbliżenie w negocjacjach klimatycznych oraz ustalenie przez Biuro Konferencji Stron COP 14, któremu Maciej Nowicki przewodniczył, ramowego programu Konferencji COP 15 w Kopenhadze - to główne wyniki dwutygodniowej sesji negocjacjacji klimatycznych ONZ w Bangkoku.
Zmiany klimatu w kontekście przygotowań do grudniowej Konferencji Klimatycznej COP15 w Kopenhadze oraz Strategia Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego - to główne tematy rozmów Ministra Macieja Nowickiego z Ministrem Środowiska Szwecji Andreasem Carlgrenem.
3 października 2009 r. siedmiu sygnatariuszy podpisało Porozumienie na rzecz Rewitalizacji Społecznej Dolnego Wrzeszcza. To już trzecia, spośród czterech, koalicja która zawiązuje się na rzecz „odbudowy" gdańskich dzielnic.
W Kielcach rusza druga edycja Konkursu "Zielony Patrol". W przedsięwzięciu mogą brać udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych klas IV-VI, szkół gimnazjalnych oraz harcerze.











