Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Aktualności

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Brody k. Poznania. Coraz bliżej pierwsza polska biometanownia

Brody k. Poznania. Coraz bliżej pierwsza polska biometanownia

13.02.2025
KP
0

- Przyjechałam tu dzisiaj, ponieważ jest to pierwsza w Polsce biometanownia, która w ciągu najbliższych czterech tygodni rozpocznie produkcję biometanu na potrzeby polskiej gospodarki - mówiła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas wizyty w Brodach k. Poznania.

Do 2030 r. cena uprawnień do emisji CO2 może wzrosnąć trzykrotnie

Do 2030 r. cena uprawnień do emisji CO2 może wzrosnąć trzykrotnie

13.02.2025
ZM/PAP
0

Dziś jest to 63 euro, do 2030 r. - 179 euro, a do 2040 r. nawet 290 euro za tonę - tak może rosnąć cena uprawnień do emisji CO2, oceniono w raporcie Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu. Komisja Europejska zakłada, że m.in. składowanie CO2 ma ograniczyć emisje w 2040 r. o ok. 137 mln ton.

Klimczak: rozmawiamy o kolei dużych prędkości do Berlina i Pragi

Klimczak: rozmawiamy o kolei dużych prędkości do Berlina i Pragi

13.02.2025
KP/PAP
0

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak zadeklarował w czwartek, że Polska popiera pomysł Komisji Europejskiej połączenia stolic państw europejskich koleją dużych prędkości. Dodał, że z ministrami z Niemiec i Czech trwają rozmowy dotyczące szybkiej kolei z Warszawy do Berlina i Pragi.

Białostockie autobusy i pojazdy komunalne będą tankowały w stacji CNG

Białostockie autobusy i pojazdy komunalne będą tankowały w stacji CNG

13.02.2025
ZM/PAP
0

Kolejną, już 40. stację tankowania pojazdów sprężonym gazem ziemnym CNG, tym razem w Białymstoku, otworzył PGNiG Obrót Detaliczny. Placówka przeznaczona jest m.in. dla pojazdów komunalnych i ciężarowych. Wraz z jej otwarciem spółka Grupy Orlen obsługuje obecnie 40. takich punktów w Polsce.

Rekordowe emisje dwutlenku węgla przyspieszają wzrost temperatury. Naukowcy przestrzegają przed przekroczeniem kolejnych punktów krytycznych

Rekordowe emisje dwutlenku węgla przyspieszają wzrost temperatury. Naukowcy przestrzegają przed przekroczeniem kolejnych punktów krytycznych

13.02.2025
0

Ziemia pobiła kolejny rekord emisji gazów cieplarnianych. W 2024 roku stężenie dwutlenku węgla w atmosferze wzrosło o 3,58 ppm, osiągając łączną wartość 427 ppm. Wzrost w tym roku może być jeszcze szybszy, a to praktycznie przekreśla szanse na realizację celu ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. – Przekroczyliśmy już kilka niebezpiecznych klimatycznych punktów krytycznych. Boimy się kolejnych, które mogą uwolnić do atmosfery znacznie więcej gazów cieplarnianych – mówi dr Joanna Remiszewska-Michalak, członkini Rady Klimatycznej UN Global Compact Network Poland.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026