Ministerstwo Klimatu przygotowało przepisy dotyczące gospodarowania odpadami w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Niebawem mamy poznać szczegóły.

Mowa o odpadach medycznych o kodzie 18 i odpadach komunalnych z kodem 20. Krótką informację zapowiadającą specjalne przepisy przekazał na profilu Ministerstwa Klimatu wiceminister Jacek Ozdoba.

– Decyzją wojewody będzie możliwość odstąpienia od rygorystycznych przepisów dotyczących utylizacji, transportu czy też innego gospodarowania odpadami w trakcie trwania stanu epidemicznego – mówił Ozdoba, dodając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników i obywateli.

Inicjatywa resortu ma będzie dawała możliwość specjalnego trybu, który ma być stosowany „tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach”. Szczegółów na razie nie podano. Mają być znane „w najbliższym czasie”.

O tym, żeby gospodarka odpadami stała się jednym z priorytetów w czasie epidemii koronawirusa postulowali przedstawiciele, m.in. Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Stowarzyszenia Polski Recykling, ale także samorządów oraz firm i instytucji branżowych.

https://www.facebook.com/MinKlimatu/videos/650596432433151/

Czytaj więcej

6 Komentarze

  1. MINISTERSTWO KLIMATU

    JAK by tak stworzyć, chm ministerstwo chmur, ministerstwo wiatru, może ministerstwo kroków, więcej ministerstw, WIĘCEJ STANOWISK DLA KOLESIÓW, a co by nie.
    Żenada.
    Zgraja nierobów, siedzących nam, podatnikom na grzbietach.

  2. Szczególne przepisy winny być dla składowisk, które po zniesieniu ripokow działają tylko i wyłącznie dla swoich udziałowców. Tysiące gmin nie ma gdzie wywozić odpadów . Od jesieni firmy odbierające wożą po całej Polsce odpady , a teraz to będzie masakra.

  3. Super, tylko proszę nie zapomnieć te szczególne przypadki dość dokładnie opisać aby podmioty nie interpretowały sobie to dowolnie co doprowadzi do nadużyć a w konsekwencji gminy i mieszkańcy będą na tym cierpieć.

Skomentuj