Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Bezpłatna komunikacja miejska w Tczewie

Bezpłatna komunikacja miejska w Tczewie
Bartłomiej Leśniewski
27.01.2023, o godz. 8:13
czas czytania: około 2 minut
0

Zamiast podwyższać ceny biletów autobusowych władze Tczewa zaczęły szukać miejsc, w których można ciąć koszty funkcjonowania przewoźnika. Znalazły. Wyliczyły, że likwidacja kasowników, automatów biletowych i wynagrodzeń dla kontrolerów – opłaci się bardziej niż windowanie cen dla pasażerów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Prezydent Tczewa zaproponował, by od września komunikacja miejska w jego mieście była bezpłatna.

Gruntowne analizy

– Wielokrotnie mówiłem o tym, że pracujemy nad taryfami w komunikacji miejskiej. Po wnikliwych analizach proponuję, aby po zakończeniu obecnego kontraktu z przewoźnikiem, czyli od września tego roku, komunikacja miejska była bezpłatna dla wszystkich pasażerów, niezależnie wieku, od miejsca zamieszkania czy posiadania karty mieszkańca – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa, cytowany przez oficjalny portal miejski wrotatczewa.pl .

Zdaniem prezydenta uchwała w tej sprawie mogłaby być podjęta już w lutym lub na początku marca na nadzwyczajnej sesji. – Nadal natomiast analizujemy układ i częstotliwość linii autobusowych. Wypracowane przez nas rozwiązania najpierw poddane zostaną konsultacjom społecznym – powiedział prezydent.

Wysokie koszty biletowania

Jak podkreślają władze Tczewa za wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów przemawia przede wszystkim dobro i wygoda  mieszkańców. Znikną kasowniki, biletomaty i sprzedaż biletów przez kierowców.

– Musimy szukać oszczędności. Skoro komunikacja jest bezpłatna, to w autobusie nie będzie już kasownika. Na dworcu nie będzie automatu do sprzedaży biletów, nie będzie punktów ładowania karty miejskiej w kioskach. Nie będzie całej otoczki technicznej związanej z biletem papierowym – mówi Mirosław Pobłocki.

Prezydent ma także nadzieję, że nowe zasady sprawią, że Tczew stanie się bardziej konkurencyjny dla firm prowadzących usługi transportowe, co może się przełożyć na wyniki kolejnego przetargu na komunikację miejską.


Sukces programu bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach


To miasto stawia na bezpłatną komunikację i kończy z “kultem samochodu”


 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024