ZUO pod Kielcami

Przy wysypisku w Promniku pod Kielcami powstanie Zakład Utylizacji Odpadów. Pierwszym krokiem do jego budowy było urządzenie nowej kwatery do składowania śmieci.

Australia zapłaci mieszkańcom za prąd?

Canberra już wkrótce może stać się australijskim przodownikiem wykorzystywania energii słonecznej.

Indie stawiają na słońce

Rząd Indii zapowiedział, że będzie wspomagał rozwój alternatywnych źródeł energii. Do programu rozwoju energetyki solarnej zostanie włączonych sześćdziesiąt indyjskich miast.

Wodociąg już za miesiąc

Wkrótce w domach mieszkańców Turska (pow. bytowski) popłynie zdatna do picia woda.

Zlikwidowane wysypisko

Serwis www.smieci-stop.pl odnotował kolejny sukces. Dzięki interwencji i nadesłanym przez czytelników zdjęciom, zlikwidowane zostało nielegalne wysypisko śmieci w Zagaciu w gminie Czernichów (powiat krakowski).

Rewitalizacja Starego Miasta

Mimo nieprzyjemnej pogody i opadów deszczu w Piotrkowie Trybunalskim trwają prace na terenie Starego Miasta.

Kierowcy sfinansują szczyt klimatyczny

Resort środowiska chce, by tegoroczny szczyt klimatyczny ONZ w Poznaniu sfinansowali kierowcy. Jak wyjaśnia dziennik "Polska", koszty organizacji imprezy, wbrew wcześniejszym planom nie zostaną pokryte z rezerwy budżetowej.

Gopło: protesty mieszkańców

Blisko 5 tys. osób protestowało wczoraj przeciw budowie odkrywki Tomisławice, nowej inwestycji Kopalni Węgla Brunatnego "Konin".

Dzień Ziemi z Google

Troska o naturalne środowisko przestała być domeną organizacji ekologicznych. Ochronę przyrody coraz bardziej biorą sobie też do serca technologiczni potentaci, m.in. Google. Z myślą o przypadającym dziś Dniu Ziemi internetowy gigant przygotował specjalną witrynę propagującą proekologiczne działania i postawy.

Telefon na… wodę

Samsung Electro-Mechanics opracował baterię do komórek zasilaną wodą.