test1
Rewitalizacja i rekultywacja obszarów zdegradowanych
Dziś w Poznaniu rozpoczyna się dwudniowa II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Rewitalizacja i rekultywacja obszarów zdegradowanych w mieście”.
Recykling ZSEE
Dziś w Warszawie rozpoczyna się trzecia edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Recykling sprzętu elektrycznego i elektronicznego”. Tematyka spotkania dotyczy praktyki pierwszych lat systemu zbiórki i recyklingu ZSEE w Polsce oraz perspektyw na przyszłość.
Naprawili awarię
Bezwykopową metodą wymiany rurociągu spółka Wodkan SA w Ostrowie Wielkopolskim usuwała awarię magistrali w Al. Słowackiego. Naprawiano 120-metrowy odcinek.
Brytyjski minister chce rewizji problemu biopaliw
Brytyjski kanclerz skarbu Alistair Darling zwrócił się do Banku Światowego o sporządzenie pilnej analizy amerykańskiego i europejskiego programu wykorzystania biopaliw wobec oznak narastającego kryzysu na światowym rynku żywności.
Wsparcie dla najlepszych
Wspierane będą tylko najlepiej przygotowane projekty oczyszczania ścieków, dające najlepsze efekty ekologiczne i ekonomiczne - zadeklarował wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.
Sadzenie w Poznaniu
W pierwszym tygodniu kwietnia odbyło się wielkie sadzenie drzew w zachodniej części Poznania. Akcje zorganizowała Fundacja Nasza Ziemia, koszty sadzonek pokrył Carrefour, zaś transport sadzonek oraz miejsce do ich przechowania zapewnił Automobilklub Wielkopolski.
Challenge Europe
W 2008 roku British Council zainauguruje europejską część globalnego programu związanego z klimatem: Challenge Europe. Będzie to trzyletnia kampania, która w zamierzeniu ma trwale wpłynąć na debatę nad zmianami klimatu.
Sortownia w Legnicy
W Legnicy oddano do użytku instalację do wstępnego sortowania drobnych odpadów.
Zamrożone pieniądze w NFOŚiGW
Zamiast zasilić inwestycje gmin i przedsiębiorców, ponad 1,3 mld złotych leży na kontach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bo prawo jest przestarzałe.
Wkrótce rusza wstępna rejestracja chemikaliów
Wszystkie przedsiębiorstwa w UE produkujące lub importujące do UE więcej niż 1 tonę substancji chemicznych rocznie muszą dokonać ich wstępnej rejestracji do 1 grudnia 2008 r. W przeciwnym razie grozi im wstrzymanie produkcji i importu niezarejestrowanych chemikaliów.







