test1
Wiosenne sprzątanie Wątoku
Uczniowie tarnowskich szkół uczestniczyli w ósmej edycji akcji „Wiosenne sprzątanie Wątoku”.
Karuzela z radą nadzorczą
Rada nadzorcza Wodociągów Miejskich w Bytowie (woj. pomorskie) została odwołana. Trzy miesiące później jej członkowie zostali poproszeni o powrót.
Skandal na wysypisku
Policjanci przedstawili zarzuty 24 mieszkańcom powiatu iławskiego. Są oni podejrzani o poplecznictwo i pomoc przy odpracowywaniu na wysypisku odpadów komunalnych w Iławie godzin zasądzonych wyrokiem sądu. W rzeczywistości śmieci sortowali członkowie rodzin i znajomi skazanych. Oprócz nich zarzuty usłyszał kierownik wysypiska, który godził się na taką sytuację.
Biodiesel w Dani
Duńska firma "Daka” rozpoczęła produkcję biodiesla w fabryce znajdującej się w Løsning o rocznych zdolnościach produkcyjnych 50 tys. ton.
Uwaga! Może zabraknąć piwa!
Nowozelandzki uczony ostrzega: globalne ocieplenie może spowodować, że w Australii i Nowej Zelandii zabraknie jednego z najpopularniejszych tam napojów.
1,5 mld zł na ochronę środowiska
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał w ubiegłym roku prawie 1,5 mld złotych na finansowanie przedsięwzięć ekologicznych. Sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności NFOŚiGW przyjęła 3 kwietnia Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu.
Recykling pojazdów
Eksperci, naukowcy i przedsiębiorcy z branży recyklingu wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji "Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji". Spotkanie zorganizowane przez poznańską firmę Abrys odbyło się w dniach 27-28 marca w Łodzi.
Samolot na wodór (video)
Po raz pierwszy w powietrze wzbił się załogowy samolot napędzany przez cząsteczki wodoru. Nad projektem przez pięć lat pracował zespół Boeing Research & Technology Europe (BR&TE) w Madrycie.
Polska Izba Gospodarcza Energetyki Morskiej
Podczas trwającej w Gdańsku międzynarodowej konferencji „Szanse i możliwości rozwoju przybrzeżnej energetyki wiatrowej na Bałtyku” podpisany został list intencyjny o ustanowieniu Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Morskiej.
Miłośnicy kratek ściekowych
Policjanci z sekcji kryminalnej z Konina i komisariatu Policji w Kazimierzu Biskupim zatrzymali dwóch braci w wieku 20 i 26 lat, podejrzanych o kradzież kratek ściekowych. Jak ustalili śledczy, działali oni w Koninie i okolicznych miejscowościach.









