test1
Hiszpanie pomogą nam z „Naturą 2000”.
26 marca zainaugurowano polsko-hiszpański projekt tzw. współpracy bliźniaczej (twinning) "Komunikacja, świadomość społeczna i wzmocnienie instytucjonalne dla funkcjonowania europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000".
Sprzątanie dna
W Warszawie trwa sprzątanie zbiorników wodnych w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta.
Zielone podwórka
Szczecin stawia na zieleń – miasto przeznaczyło 1 mln zł na dofinansowanie prac związanych z zagospodarowaniem terenów przy budynkach.
Seminarium o Naturze 2000
Dziś w Warszawie rozpoczyna się Krajowe Seminarium Biogeograficzne poświęcone sieci Natura 2000. Potrwa do 9 kwietnia.
Będzie kanalizacja
Są pieniądze na kanalizację w podwrocławskiej gminie Święta Katarzyna. Na inwestycje pójdzie 1,2 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Serwery ogrzewają miejski basen
Ciepło generowane przez serwery z centrum obliczeniowego szwajcarskiej firmy w Uitikon pod Zurichem ogrzewa wodę w pobliskim basenie.
Słowacja stawia na OZE
Od pierwszego kwietnia u naszych południowych sąsiadów weszła w życie nowelizacja prawa energetycznego.
Projekt Tytan
Polish Energy Partners zawarła z Mondi Packaging Paper Świecie porozumienie, na mocy którego PEP realizować będzie projekt optymalizacji kosztu energii poprzez maksymalizację produkcji energii odnawialnej oraz minimalizację emisji CO2.
Szykują się na śmieci
W centrum Bydgoszczy pojawiło się 100 nowych żeliwnych pojemników na śmieci. Postawiono je na ul. Gdańskiej.
Ewakuacja ropuch
Zanim we wrocławskim parku Szczytnickim rozpocznie się budowa fontanny, z tamtejszej pergoli będą ewakuowane ropuchy.







