test1
Zabawa pod kontrolą
Białostoccy strażnicy miejscy rozpoczynają akcję kontrolowania placów zabaw i przyległych do nich terenów. O pomoc poprosili inspekcję nadzoru budowlanego.
Lepsza woda w Białymstoku
Wodociągi Białostockie zakończyły kilkuletni projekt poprawy jakości wody. Jego rezultatem jest m.in. stosowanie ozonowania w procesie uzdatniania wody, lepsze oczyszczanie ścieków i pełne wykorzystanie biogazu.
Energia z odpadów
Nowoczesna gospodarka odpadami, spalanie śmieci jako źródło energii, rola dialogu społecznego w przypadku inwestycji budzących kontrowersje - to główne tematy dwudniowej konferencji pn. „Wykorzystanie energii z zakładów termicznego przekształcania odpadów komunalnych w systemach ciepłowniczych i energetycznych”, która rozpoczęła się wczoraj w krakowskim magistracie.
Dwutlenek węgla pod ziemią
W Australii rozpoczęto wpompowywanie dwutlenku węgla pod ziemię, do wyeksploatowanego złoża gazu ziemnego.
Wojna z meszkami
Gorzów Wielkopolski rozpoczyna walkę uciążliwymi dla mieszkańców owadami - meszkami. Zacząć trzeba wcześnie by zaatakować larwy owadów rozmnażające się w czystej, płynącej wodzie.
Nowy fotoradar Straży Miejskiej
Szczecińska Straż Miejska ma nowy, drugi już fotoradar. Urządzenie jest bardziej skuteczne niż poprzednie. Fotoradar robi nie jedno, jak stare urządzenie, a dwa zdjęcia na sekundę. Ostrość ustawia się automatycznie na 3 pasy ruchu jednocześnie. Zrobione zdjęcie jest o wiele bardziej wyraźne i dokładne niż do tej pory.
Zakrzew ma kanalizację
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę kanalizacji sanitarnej w Zakrzewie (gmina Jarocin). Dziś nastąpi uroczyste przekazanie do użytku inwestycji, której wartość opiewa na 4,7 mln zł.
sKUPmY się na problemie
Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego tyski magistrat chce zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.
Fontanna na tyskim rynku
28 marca w Tychach została uruchomiona fontanna z wydrami. Czynna będzie przez najbliższe ponad pół roku.
Noś EKO-torbę!
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z zaproszonymi partnerami postanowił przyłączyć się do akcji pod hasłem „Bądź EKO-nowoczesny. Noś EKO-torbę”.







