Zabawa pod kontrolą

Białostoccy strażnicy miejscy rozpoczynają akcję kontrolowania placów zabaw i przyległych do nich terenów. O pomoc poprosili inspekcję nadzoru budowlanego.

Lepsza woda w Białymstoku

Wodociągi Białostockie zakończyły kilkuletni projekt poprawy jakości wody. Jego rezultatem jest m.in. stosowanie ozonowania w procesie uzdatniania wody, lepsze oczyszczanie ścieków i pełne wykorzystanie biogazu.

Energia z odpadów

Nowoczesna gospodarka odpadami, spalanie śmieci jako źródło energii, rola dialogu społecznego w przypadku inwestycji budzących kontrowersje - to główne tematy dwudniowej konferencji pn. „Wykorzystanie energii z zakładów termicznego przekształcania odpadów komunalnych w systemach ciepłowniczych i energetycznych”, która rozpoczęła się wczoraj w krakowskim magistracie.

Dwutlenek węgla pod ziemią

W Australii rozpoczęto wpompowywanie dwutlenku węgla pod ziemię, do wyeksploatowanego złoża gazu ziemnego.

Wojna z meszkami

Gorzów Wielkopolski rozpoczyna walkę uciążliwymi dla mieszkańców owadami - meszkami. Zacząć trzeba wcześnie by zaatakować larwy owadów rozmnażające się w czystej, płynącej wodzie.

Nowy fotoradar Straży Miejskiej

Szczecińska Straż Miejska ma nowy, drugi już fotoradar. Urządzenie jest bardziej skuteczne niż poprzednie. Fotoradar robi nie jedno, jak stare urządzenie, a dwa zdjęcia na sekundę. Ostrość ustawia się automatycznie na 3 pasy ruchu jednocześnie. Zrobione zdjęcie jest o wiele bardziej wyraźne i dokładne niż do tej pory.

Zakrzew ma kanalizację

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę kanalizacji sanitarnej w Zakrzewie (gmina Jarocin). Dziś nastąpi uroczyste przekazanie do użytku inwestycji, której wartość opiewa na 4,7 mln zł.

sKUPmY się na problemie

Choć wiele osób narzeka na zanieczyszczone ulice i parki, widok osoby sprzątającej po psie należy do rzadkości. Dlatego tyski magistrat chce zachęcić i ułatwić opiekunom psów sprzątanie po swych czworonogach.

Fontanna na tyskim rynku

28 marca w Tychach została uruchomiona fontanna z wydrami. Czynna będzie przez najbliższe ponad pół roku.

Noś EKO-torbę!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z zaproszonymi partnerami postanowił przyłączyć się do akcji pod hasłem „Bądź EKO-nowoczesny. Noś EKO-torbę”.