test1
Działka po składowisku czeka na inwestora
Przed kilkoma miesiącami było tu dzikie składowisko odpadów. Dziś działka przy ul. Dalekiej w Piotrkowie Trybunalskim wygląda już zupełnie inaczej.
Prezes Kujda straci stanowisko za dotację dla fundacji o. Rydzyka
Rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystąpiła do ministra środowiska o odwołanie Kazimierza Kujdy ze stanowiska prezesa zarządu NFOŚiGW.
Szykują się do nasadzeń
Urząd Gminy Inowrocław rozpoczął przyjmowanie od mieszkańców wniosków, dotyczących przydziału materiału sadzonkowego przeznaczonego na doroczną akcję zadrzewieniową wiosna – jesień 2009.
Co z biopaliwami?
Radykalna zmiana w unijnej polityce ekologicznej. Bruksela przestaje popierać rozwój produkcji biopaliw - pisze "Gazeta Wyborcza".
Zakończył się konkurs „Polska wolna od azbestu”
Narodowa Rada Ekologiczna wyłoniła Laureatów i Wyróżnionych Konkursu.
Minister wyjaśnia
Zamieszanie wokół weryfikacji list projektów do programów operacyjnych jest na tyle duże, że resorty postanowiły wydać oficjalne oświadczenia w tej sprawie. Po stanowisku ministerstwa środowiska prezentujemy oświaczenie minister rozwoju regionalnego.
Będą konkursy
Ministerstwo Środowiska wydało oświadczenie w sprawie pojawiających się ostatnio publikacji i wypowiedzi dotyczących weryfikacji list projektów kluczowych.
Ekolodzy nie chcą spalarni odpadów komunalnych
Czternaście organizacji ekologicznych zaapelowało do ministrów rozwoju regionalnego i środowiska o wykreślenie z Listy projektów indywidualnych PO "Infrastruktura i Środowisko" projektów budowy spalarni odpadów komunalnych. W zamian proponują zainwestować w projekty segregacji odpadów i ich recyklingu.
Umowa w Rybniku
We wtorek, 15 stycznia, w Urzędzie Miasta Rybnika, podpisana została umowa na „Uporządkowanie i przebudowę istniejącej kanalizacji sanitarnej dla dzielnic centralnych Miasta Rybnika - zlewnia kolektora A”.
Walczą o listę
Prezydent Torunia wydał stanowisko w sprawie doniesień o zamiarze wykreślenia z listy indykatywnej projektów środowiskowych Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" projektu realizowanego przez Toruńskie Wodociągi - drugiego etapu "Gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Torunia".