1 / 23

W Kielcach trwają Enex i Ekotech 2018 – targi ochrony środowiska, gospodarki odpadami oraz odnawialnych źródeł energii. Bogatej ekspozycji towarzyszą liczne konferencje. W środę podczas uroczystej gali nagrodzono także najlepsze produkty.

W Kielcach jednocześnie odbywają się targi energetyki i odnawialnych źródeł energii Enex, oraz targi ochrony środowiska i gospodarki odpadami Ekotech. Podczas wydarzenia prezentują się m.in. producenci maszyn do przetwarzania odpadów oraz inne firmy z branży ochrony środowiska. Nie brakuje też urządzeń do przesyłania i dystrybucji energii.

W środę podczas gali targów wyróżniono oraz nagrodzono najciekawsze produkty prezentowane podczas wydarzenia.

Medale Ekotech 2018 przyznano firmie Protechnika za brykieciarkę pierścieniową do paliwa RDF i przedsiębiorstwu Apriva, które stworzyło Clean Bin – biodegradowalny preparat do mycia pojemników na odpady komunalne. Wyróżnienia zdobyły włókniny filtracyjne wyprodukowane przez Instytut Włókiennictwa oraz automatyczna linia do odzysku szkła firmy Eggersman.

Nagrody Enex w tym roku otrzymały firmy Pozyton, Mieszkanie z Pomysłem i Galmet. Wyróżnienia przyznano m.in. dla Viessmann, Spirvent, Galmet i Garo.

Czytaj więcej

Skomentuj