Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zachęcają do udziału w kongresie Envicon Environment 2018 i zapowiadają, że będzie on okazją do wymiany opinii na temat przyszłości ochrony środowiska w Polsce.

Już wkrótce odbędzie się największy kongres ochrony środowiska w Polsce, który jest przestrzenią wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii. Podczas Envicon Environment 2018 spotkają się przedstawiciele rządu (w tym kluczowych dla ochrony środowiska resortów), samorządowcy oraz przedsiębiorcy.

Program Envicon Environment 2018 został tak opracowany, aby każda ze stron zaangażowanych w ochronę środowiska miała przestrzeń do zaprezentowania i omówienia ważnych tematów, zarówno w swoim gronie, ale także w gronie pozostałych grup. Każdego roku na kongresie spotykają się przedstawiciele resortów, które kształtują sferę ochrony środowiska, miejskich przedsiębiorstw, prywatnych firm z branży ochrony środowiska oraz włodarze miast i gmin, dla których ten obszar ma ogromny wpływ na jakość życia mieszkańców.

– Trudno sobie wyobrazić ochronę środowiska bez współpracy z samorządami – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. – Jesteśmy przed ogromnym zadaniem, tj. nowelizacją Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. To jest bardzo ważne zadanie samorządowe. Tutaj ta współpraca z samorządami jest niezwykle ważna i stąd przede wszystkim pod tym kątem będzie ten kongres – zapowiedział.

Envicon 2018 750 x 300

Z kolei Minister Sławomir Mazurek wyraził pogląd, że „tego typu spotkania są bardzo cenne, bo pojawiają się osoby z różnych środowisk, można prowadzić dialog, wsłuchać się w opinie, często bardzo skrajne. Ale tu już naszą rolą jest głęboka analiza tych głosów”.

– Nadrzędnym celem Enviconu jest właśnie ta sposobność do spotkania wszystkich stron pracujących na rzecz poprawy stanu środowiska. Uważam, że nasze działania będą tym bardziej skuteczne, im bardziej będziemy potrafili się wsłuchać w różne opinie i współpracować ze sobą. Mam nadzieję, że w tym roku realizacji tego celu będzie sprzyjać nowe miejsce organizacji Envicon Environment, jakim jest Warszawa – podsumowała Magdalena Dutka, prezes firmy Abrys.

Envicon Environment rozpocznie się 28 listopada w Warszawie. Więcej informacji na temat kongresu można uzyskać na oficjalnej stronie wydarzenia.

Na Envicon Environment 2018 odbędzie się startup battle. Do wygrania 5 tys. zł!

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj