PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Envicon Water 2019 już wkrótce. Wyzwania, przepisy i przyszłość branży wod-kan [WIDEO]

Envicon Water 2019 już wkrótce. Wyzwania, przepisy i przyszłość branży wod-kan [WIDEO]
red
04.06.2019, o godz. 12:40
czas czytania: około 1 minuty
0

Kongres Envicon Water 2019 rozpocznie się już 17 czerwca w Warszawie. Dorota Jakuta (IGWP), Paweł Ciećko (GIOŚ) i Krystian Szczepański (IOŚ) zapowiadają, że wydarzenie będzie okazją do porozmawiania na temat inwestycji, wyzwań, przyszłości i nowych przepisów dla branży wodociągów i kanalizacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Ostatnie piętnaście lat to okres intensywnych inwestycji w sektorze wod-kan, głównie dzięki wsparciu Unii Europejskiej – ocenia Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej “Wodociągi Polskie”.

– Zrealizowaliśmy ponad 400 nowych oczyszczalni ścieków, ponad 1500 zmodernizowaliśmy. Wydaliśmy na te inwestycje 70 mld zł – mówi Dorota Jakuta. – Zrobiliśmy wiele, ale wiele jeszcze przed nami (…) O wyzwaniach, które czekają branżę będziemy mówili w czerwcu w Warszawie – zapowiada.

Paweł Ciećko, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, podczas kongresu Envicon Water 2019 przedstawi informacje o zmieniających się przepisach. – Chciałbym powiedzieć o tym, czym się zajmujemy, co robimy i w oparciu o jakie przepisy – mówi Paweł Ciećko.

Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Instytut Ochrony Środowiska odpowiedzialny za przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu dla czterdziestu czterech polskich miast. Dyrektor IOŚ, Krystian Szczepański, podkreśla, że samorządy wskazują gospodarkę wodną jako jeden z najważniejszych elementów walki ze zmianami klimatycznymi. Będą one tematem przewodnim jednej z sesji drugiego dnia Envicon Water 2019.

Kongres Envicon Water 2019 organizowany jest przez firmę Abrys i odbędzie się w Warszawie w dniach 17-18 czerwca.

Envicon Water 960 x 300

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do ENVICON Water
css.php
Copyright © 2024