1 / 19

Znamy zwycięzców konkursu “Inwestycja Roku 2018 Wod-Kan”. Wręczenie nagród w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Wodociągi -Kanalizacja” oraz IGWP odbyło się podczas uroczystej gali kongresu Envicon Water w Warszawie.

Uroczysta gala czwartej edycji kongresu odbyła się w Teatrze Capitol w Warszawie. Tradycyjnie była połączona z ceremonią wręczenia ważnych dla branży nagród – “Inwestycja Roku Wod-Kan” oraz Summa Cum Laude, czyli wyróżnienia za całokształt działań na rzecz branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Najlepsi w branży w 2018 r.

W tegorocznej edycji konkursu “Inwestycja Roku 2018 Wod-Kan” nagrodzono dwa przedsiębiorstwa wod-kan.

  • W kategorii do 30 tys. mieszkańców tytuł otrzymało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Połańcu za instalację do produkcji środka poprawiającego właściwości gleby „Agro-Łeg”.
  • W kategorii od 30 do 100 tys. mieszkańców Inwestycją Roku 2018 została Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody Jarosław Dąbrowski w Jaworznie zgłoszona przez Wodociągi Jaworzno.

Konkurs, który odbył się już po raz czwarty, zyskuje na popularności, a jego organizatorzy są przekonani, że przyznawane statuetki to prawdziwy powód do dumy dla ich laureatów. Zgłoszeń, jak i wyboru laureata dokonali przedstawiciele branży: członkowie stowarzyszeń branżowych oraz Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Podobnie jak w poprzednich latach kapituła konkursu “Inwestycja Roku 2018 Wod-Kan” zdecydowała przyznać wyjątkowe wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Tytuł Summa cum laude, a więc najwyższej pochwały i uznania całego środowiska, otrzymał Pan Henryk Milcarz – człowiek związany z sektorem od prawie trzech dekad jako prezes Wodociagów Kieleckich, ale i radny sejmiku wojewódzkiego, wreszcie poseł dwóch kadencji, podczas których wspierał rozwój wod-kan w Polsce.

Mniej pieniędzy, zmiany Prawa wodnego i przepisy unijne. Z czym zmaga się sektor wod-kan?

Nagrody miesięcznika Wodociągi-Kanalizacja

Ponadto zarząd firmy Abrys, organizatora kongresu i gali, uhonorował współpracujących z firmą oraz redakcją miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” ekspertów i firmy.

Dyplomy i podziękowania otrzymała dr inż. Klara Ramm, ekspertka IGWP i EurEau oraz prezes Zbigniew Gieleciak z Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

Wyróżniono również przedstawicieli firm współpracujących z redakcją od lat: Unisoft, Saint Gobain PAM, Evergreen Solutions, Seen Technologie oraz BMsonic Biotechnika.

Galę uświetnił występ kwartetu Szafa Gra, który przeniósł uczestników w czasie za sprawą największych przebojów lat 70. 80. i 90. Mecenasem gali była firma Unisoft.

Czytaj więcej

Skomentuj