




Czwartkowe spotkanie w Ministerstwie Klimatu przynosi kolejne reakcje branżowców i komentarze. Głos zabrali także przedstawiciele recyklerów, którzy proponują m.in. wprowadzenie regulatora w gospodarce odpadami.
Posłowie przegłosowali w czwartek nowelizacje ustawy o odpadach i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dotyczące zmian w Bazie danych odpadowych (BDO). Zmiany w przepisach czekają teraz na podpis prezydenta.
Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek – alarmuje unijna organizacja ARLEM w raporcie zaprezentowanym w czwartek w Barcelonie. Ostrzega, że region śródziemnomorski ociepla się o 20 proc. szybciej niż reszta świata, co może prowadzić do masowych migracji.
W Ministerstwie Klimatu trwają dyskusje na temat rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań oraz wprowadzenia systemu kaucyjnego dla odpadów opakowaniowych w Polsce.
Instytut Ochrony Środowiska - administrator Bazy danych odpadowych (BDO) - poinformował, że w systemie jest już 200 tys. podmiotów.











