




Uczniowie z Borkowic w powiecie przysuskim, których szkoła stoi w pobliżu nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych, zostaną przeniesieni do innych placówek. Decyzję w tej sprawie podjęła rada gminy. Przeprowadzona przez biegłego analiza próbek wykazała, że składowane chemikalia są szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska i bardzo łatwopalne. Gmina wyda wkrótce decyzję nakazującą wywóz i utylizację odpadów.
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy, która ma rozwiązać problem odorów z ferm przemysłowych, ujawniła na konferencji w Gdańsku Bogusława Rutkowska, dyrektor Departamentu Inspekcji Głównego Inspektoratu ochrony Środowiska.
W kwietniu NIK rozpocznie kontrolę służb monitorujących zagrożenia ekologiczne w Batyku. Związane są one z paliwami w zatopionych wrakach i bronią chemiczną z drugiej wojny światowej - poinformowała izba w poniedziałek na swojej stronie internetowej.
Całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich i na imprezach współfinansowanych przez miasto - to założenie władz Wałbrzycha, które rozpoczęły akcję "Stop plastik".
Prokuratura w Dębicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Mariuszowi M., któremu zarzuca popełnienie nieumyślnego przestępstwa transportowania wbrew przepisom ustawy odpadów i substancji niebezpiecznych, znajdujących się w beczkach. Oskarżonemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Utylizacja ładunku kosztowała 99 tys. zł.











