Łódź to pierwsze miasto w Polsce, do którego dostarczono autobusy Isuzu Novocity Life. Pierwszy z nich wyjechał na trasę 4 lutego. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi planuje zakup 24 tego typu pojazdów.

Isuzu Novocity Life to autobusy typu mini, które sprawdzają się na trasach o małych potokach pasażerskich: przykładowo na liniach podmiejskich lub na trasach poprowadzonych przez osiedla mieszkaniowe.

Pierwsze 200 modeli autobusów typu mini zostało sprzedanych w Turcji, kolejne trafiły właśnie do Łodzi.

Umowa z firmą Busimport PL z Gierłatowa została podpisana w 9 sierpnia i opiewała na kwotę 20,2 mln zł. Koszt zakupu jednego pojazdu  to 670 tys. zł.

W przetargu MPK Łódź zdecydował się zastosować prawo opcji. Polega ono na możliwości “domówienia” jeszcze maksymalnie 18 pojazdów. Dzięki temu nie trzeba ponownie ogłaszać przetargu, co znacznie skraca okres oczekiwania na nowe pojazdy.

Autobusy mini mają zastąpić Jelcze Vero z 2006 r. Ich długość wynosi 7,86 m, a szerokość  – 2,43 m. Z kolei pojemność silnika to 4,5 litra. Zużycie paliwa wynosi 25,6 l/100 km. Pojazdy są dwudrzwiowe, niskopodłogowe i klimatyzowane. Wewnątrz znajduje się 63 miejsca dla pasażerów, w tym 24 siedzące.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj