Inspektorzy transportu drogowego z Katowic powstrzymali nielegalny przewóz odpadów z Niemiec do Polski. Zgłoszenie trafiło już na policję oraz do prokuratury.

Inspektorzy z WITD w Katowicach zatrzymali w Gliwicach na autostradzie A4 ciężarówkę przewożącą odpady z Niemiec do Polski.

Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do tego typu transportu. Przy sobie miał jedynie informację, że przewozi odpady o kodzie 19 12 04 (tworzywa sztuczne i guma). W rzeczywistości były to jednak odpady komunalne.

Po oględzinach inspektoratu transportu i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach okazało się, że śmieci były wstępnie wysegregowane z niesegregowanych odpadów zmieszanych. Ładunek zawierał m.in. odpady opakowaniowe, metalowe puszki, papier i drewno.

– Wydzielał się wyraźny zapach, charakterystyczny dla odpadów komunalnych zagniwających. Podłoga pojazdu była mokra, z ładunku sączyła się ciecz, która spływała na ziemię. Gdzieniegdzie widoczne były białe robaki – mówią przedstawiciele WITD w Katowicach.

O incydencie zawiadomiono już policję. Prokuratura wszczęła postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa nielegalnego przywozu odpadów do naszego kraju.

Swoje dochodzenie prowadzi też katowickie WITD. Przewoźnikowi grozi grzywna do 10 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj