




Całkowity budżet programu mającego na celu wsparcie rekultywacji i przywrócenia wartości użytkowych lub przyrodniczych obszarom zdegradowanym przez działalność człowieka wynosi 110 mln zł. Program obejmie też zamykanie i rekultywację składowisk odpadów lub obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla PAP zdradził, że na jesień planowana jest rekonstrukcja rządu. Celem jest ograniczenie liczby resortów do 12. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zasugerował, że może dojść do połączenia ministerstw rolnictwa, środowiska (klimatu) i gospodarki wodnej.
Spalanie drewna nie jest zieloną energią i nie ograniczy emisji CO2. Poza tym drewno "niepełnowartościowe", które będzie mogło, zgodnie z nowymi przepisami dot. OZE, trafić do energetyki - jest teraz cennym zasobem dla przyrody - mówią naukowcy.
Komisję klimatu powołała w czwartek Rada Miasta Katowice. Organ ten ma pracować nad rozwiązaniami, które na szczeblu miejskim będą minimalizować niekorzystne zmiany klimatu.
Rzeka Niechwaszcz w Zawadzie (Pomorskie), będąca dopływem Wdy, została zanieczyszczona. Do wody dostały się ogromne ilości mułu, na powierzchnię wypłynęły martwe ryby. Przedstawiciele regionalnego oddziału Wód Polskich w Gdańsku zapewniają jednak, że nie doszło do katastrofy ekologicznej.











