Dla Dominiki Tihanyi to interwencje w sztuce publicznej włączone w proces rewitalizacji miast stają się platformami wspólnego działania, które umożliwiają ludziom odgrywanie aktywnej roli w tworzeniu i kształtowaniu przyszłości miejsca, w którym żyją.
Projekty węgierskiej architekt zawsze korespondują z miastem i mieszkającymi w nim ludźmi, a elementy projektowanego przez Tihanyi krajobrazu i przestrzeni publicznej wyróżniają się, stają się unikalne i specyficzne dla danego miejsca.
Dominika Tihanyi urodziła się w Budapeszcie w 1977 r. W 2002 r. uzyskała dyplom na Uniwersytecie Szent István na Wydziale Architektury Krajobrazu, Konserwacji i Rozwoju, broniąc pracę dyplomową o elementach sztuki współczesnej w architekturze krajobrazu na przykładzie kamieniołomu Pálköve jako ukończonej i jednocześnie niedokończonej przestrzeni artystycznej z potencjałem. W 2000 r. młoda Dominika Tihanyi wraz z grupą podobnie zainspirowanych przestrzenią miasta architektów i architektów krajobrazu wspólnie rozpoczęła prace nad parkiem Millenary usytuowanym w centrum Budy, na terenie byłej fabryki Ganz, zbudowanej w latach 1844?1912. W 1989 r., po zamknięciu Ganz, teren został otoczony gęstą zabudową obszarów mieszkalnych centrum Budy i jego rekultywacja stała się nieunikniona. Millenary Park stał się częścią inwestycji typu brownfield zrealizowaną poprzez ponowne wykorzystanie zdegradowanych terenów oraz obiektów infrastruktury przemysłowej, którym nadano nowe funkcje w proces...