Reklama

envicon 2023 ad1a

Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego dotyczący przyłączy wod-kan

Przełomowy wyrok Sądu Najwyższego dotyczący przyłączy wod-kan
gj
06.07.2017, o godz. 12:29
czas czytania: około 1 minuty
0

Po niemal 10-letniej batalii dotyczącej właściwego rozumienie pojęć "przyłącze wodociągowe" i "przyłącze kanalizacyjne" Sąd Najwyższy wydał w tej sprawie uchwałę. Nie ma już wątpliwości, do kto będzie ponosił ich koszty budowy i utrzymania.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Wyrok Sądu Najwyższego rozwiał największą wątpliwość, dotyczącą tego, czy przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne mogą wykraczać poza granice nieruchomości, jeżeli na nieruchomości istnieje odbiorca studzienki kanalizacyjnej.

– Skład orzekający przychylił się do wykładni tych pojęć zgodnych z ich literalnym brzmieniem wynikającym z art. 2 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, tym samym negując interpretację przyjętą przez Prezesa UOKIK i zaakceptowaną przez Sąd Ochrony Konkurencji – mówi Łukasz Ciszewski z Kancelarii Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy.

Oznacza to, iż odbiorca usług będzie ponosił koszty budowy i utrzymania całych odcinków służących do zaspokajania jego indywidualnych potrzeb, nie zaś tylko tych leżących w granicach jego nieruchomości.

Szczegółowe omówienie wyroku i jego praktycznych skutków wraz z graficzną prezentacją zagadnienia znajdą Państwo w najbliższym wydaniu miesięcznika “Wodociągi-Kanalizacja”.

Suszenie osadów ściekowych banner

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023