1 / 2

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przeznaczy 12 mln zł z budżetu państwa na rozbudowę drogi między Grodziskiem Mazowieckim a Radziejowicami.

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 579. W sumie zmodernizowanych zostanie 11 km między Grodziskiem Mazowieckim a Radziejowicami.

Jak wyjaśnia wiceminister Adam Hamryszczak, realizacja inwestycji przełoży się na zwiększenie dostępności komunikacyjnej zachodniej części aglomeracji warszawskiej oraz stworzy warunki do jej gospodarczego ożywienia.

– Poprawa stanu drogi podniesie jakość życia lokalnej społeczności poprzez zmniejszenie hałasu, obniżenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – zaznacza Adam Hamryszczak.

Projekt jest częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Dotychczas Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na dofinansowanie projektów realizowanych w województwie mazowieckim przeznaczył z budżetu państwa 13,71 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Niech rząd się zajmie drogami krajowymi.
    Niech PiS naprawi to co zepsuł gdy rządził poprzednio, np. umowa ze Stalexportem na eksploatację autostrady A4 i tajne zapisy, do których nikt nie może się dokopać i blokują one budowę drogi S52 oraz drogi do Krakowa przez Olkusz…

Skomentuj