Czy kaucja zwiększy emisję CO2? Odpowiada dr inż. Beata Waszczyłko-Miłkowska [WIDEO]
Czy system kaucyjny zwiększy ślad węglowy butelek PET i puszek aluminiowych? Dr inż. Beata Waszczyłko-Miłkowska z Bioveradi przekonuje, że tak – i to prawie trzykrotnie! Z badań, których jest współautorką wynika, że w dotychczasowym gminnym systemie zbiórki ślad węglowy wynosił ok. 4 g CO₂/butelkę PET. W systemie kaucyjnym będzie to ok. 11 g CO₂/butelkę PET. Wyniki badań skomentowała w czasie Kongresu Ochrony Środowiska "Envicon".
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=5700275782606231535)
![Czy kaucja zwiększy emisję CO2? Odpowiada dr inż. Beata Waszczyłko-Miłkowska [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/12/20251203-111458-300x200.jpg.pagespeed.ce.BOAARYipe3.jpg)



















![Niejasna przyszłość problemu dwutlenku węgla [PLUS]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/02/pollution-2575166_1280-300x199.jpg)
![Póki nie jest za późno. Wpływ dwutlenku węgla na klimat [WYWIAD]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2021/01/janusz-mizerny-300x169.jpg)


